Z WIEDZĄ SKUTECZNIE W PRZYSZŁOŚĆ

30 listopada w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyła się Konferencja Jubileuszowa Z WIEDZĄ SKUTECZNIE W PRZYSZŁOŚĆ współorganizowana z Płockim Stowarzyszeniem „Klub Abstynentów”.

Uzależnienia od substancji chemicznych, uzależnienia behawioralne oraz różne formy przemocy stały się znakiem obecnych, postpandemicznych czasów, czasów zawirowań wojennych i galopująco zmiennej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej, w której bardzo trudno jest się odnaleźć.

Uzależnieniom mówimy stanowcze NIE! Gospodarze uroczystości Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski podkreślali znaczenie profilaktyki, która z definicji jest działaniem uprzedzającym, a nie naprawczym.

W imieniu współorganizatorów głos zabrała Ewa Fluksik - Wiceprezes Zarządu Płockiego Stowarzyszenia „Klub Abstynentów”, która wyraziła nadzieję, że Konferencja pomoże usystematyzować i poszerzyć posiadaną już wiedzę, aby jak najlepiej wykorzystać ją w pomaganiu tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują: uzależnionym i ich rodzinom, sprawcom oraz ofiarom przemocy.

W pierwszej części spotkania o „Zasadach współpracy pomiędzy Jednostką Samorządu Terytorialnego a Organizacją Pozarządową” oraz „FAS/FASD” mówił Bogdan Urban - Prezes Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich. Druga część konferencji została poświęcona przemocy. Wykład na temat „Przemoc. Portret ofiary i sprawcy” oraz warsztaty „Czy złość jest zła?” poprowadziła Katarzyna Wiśniewska - Prezes Konwentu Dyrektorów Ośrodków Interwencji Kryzysowej w Polsce.

W Konferencji Jubileuszowej uczestniczyli m. in.: przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku, Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Płocku, Izby Wytrzeźwień w Płocku, Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej typu rodzinnego Nr 1 w Nowym Bronowie, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Komendy Miejskiej Policji w Płocku, szkół prowadzonych przez Samorząd Powiatu Płockiego, miejsko – gminnych i gminnych ośrodków pomocy społecznej, członkowie Płockiego Stowarzyszenia „Klub Abstynentów” oraz Stowarzyszenia Mężczyźni Przeciw Przemocy.

Konferencja wpisuje się w realizację Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy  w Rodzinie na rok 2022.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00