Dbajmy o nasze bezpieczeństwo! Pamiętajmy o odblaskach!

Część dzieci z terenu Powiatu Płockiego codziennie pokonuje drogę do szkoły pieszo, lub na przystanek autobusowy, często poruszając się poboczem, w miejscach, gdzie nie ma chodnika. Przypominamy, że opaska odblaskowa założona na rękę, czy inne elementy odblaskowe poprawiają ich bezpieczeństwo.

Apelujemy do rodziców by zaopatrzyli swoje pociechy w elementy odblaskowe i by zwracali uwagę, czy ich dziecko wychodząc z domu posiada  element odblaskowy na swojej odzieży.

Wcześnie zapadający zmrok i nierzadko niedoświetlone pobocza dróg stwarzają zagrożenie dla pieszych, zwłaszcza dzieci z terenów wiejskich. Elementy odblaskowe to nie jest zbędny gadżet lecz rzecz, która może uratować życie. Mały element noszony na wierzchniej części odzieży sprawia, że pieszy jest o wiele bardziej widoczny dla kierujących pojazdami.

Art. 43 pkt. 2 Kodeksu drogowego, nakłada obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez dzieci w wieku do lat 15 w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Przepis ten dotyczy dzieci poruszających się po zmierzchu na drodze poza obszarem zabudowanym.

Pamiętajmy ! Często wystarczy niewielki odblask i można uniknąć wypadków z udziałem dzieci, gdyby tylko kierowcy mieli szansę je zauważyć na drodze.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00