Płockie Pogotowie z nowoczesnym miejscem garażowo - magazynowym

W piątkowy poranek, 25 listopada, w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, odbyło się uroczyste oddanie do użytku przebudowanego budynku magazynowo - garażowego. 

Gospodarzem spotkania była Dyrektor WSPRiTS w Płocku Lucyna Kęsicka, która powitała zaproszonych gości. Wśród nich byli m.in.: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Przewodniczący Rady Społecznej Tomasz Kominek, Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski

Po wystąpieniach zaproszonych gości nastąpiło przecięcie wstęgi i uroczyste otwarcie budynku.

W parterowym garażu o powierzchni ponad 700 metrów przeprowadzono modernizację, dzięki której dostosowano go do aktualnych potrzeb Zakładu. Budynek został podzielony na 3 funkcjonalne strefy:

- garaż z 8 miejscami postojowymi dla ambulansów,

- magazyny na środki czystości, ochrony osobistej i tlen medyczny,

- garaż ze stanowiskami do dezynfekcji i mycia ambulansów.

Prócz modernizacji budynku magazynowo - garażowego inwestycja objęła także wykonanie placu manewrowego przed garażem z miejscami postojowymi, montaż ogrodzenia oraz wiaty śmietnikowej. W ramach inwestycji wykonano także instalację elektryczną i wodno – kanalizacyjną. Zakres prac obejmował roboty rozbiórkowe, roboty budowlane i roboty instalacyjne.

Jak podkreśliła Lucyna Kęsicka Dyrektor WSPRiTS w Płocku wykonanie tej inwestycji zapewni nie tylko bezpieczne warunki pracy,
ale w znaczący sposób poprawi warunki stacjonowania ambulansów sanitarnych.   

Na realizację zadania SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku otrzymała z Samorządu Województwa Mazowieckiego środki finansowe w wysokości 2 000 000,00 zł.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok