Chcą współpracować dla osób, które najbardziej potrzebują pomocy

Ubodzy, bezdomni, chorzy, poszkodowani przez los. Zwłaszcza przed świętami Bożego Narodzenia ludzie z problemami wyjątkowo silnie odczuwają swoją nędzę. Na szczęście są tacy, którzy chcą pomagać i sprawić, by świątecznego ciepła wystarczyło dla wszystkich.

W czwartek, 17 listopada, w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyło się spotkanie mające na celu omówienie współpracy na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Wzięli w nim udział: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP Marek Maria Karol Babi, Kierownik Centrum Integracji Społecznej im. św. Marii Franciszki Kozłowskiej Edyta Wróbel, Wicestarosta Iwona Sierocka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Płocku Magdalena Woja, Pełnomocnik Starosty Płockiego ds. ekonomii społecznej, rynku pracy i funduszy zewnętrznych, Radny Miasta i Gminy Gąbin Tomasz Nowacki, a także przedstawiciele gmin powiatu płockiego.

Rozmawiano o możliwości współpracy, której efektem będzie pomoc osobom najuboższym, bezdomnym, chorym z terenu powiatu płockiego. Aby ani w święta, ani w pozostałe dni roku nikt nie czuł się zapomniany i wykluczony.

Warto przypomnieć, że od kilku lat Starokatolicki Kościół Mariawitów prężnie działa na rzecz lokalnej społeczności, m.in. założył Centrum Integracji Społecznej, gdzie zatrudnia osoby potrzebujące.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok