Płocki Powiatowy Uniwersytet III Wieku świętował piątą rocznicę istnienia

Jubileusz zbiegł się z inauguracją roku akademickiego. Uroczystość odbyła się w Teatrze Dramatycznym w Płocku, przyciągając setki studentów z terenu całego powiatu płockiego. Gratulacjom, podziękowaniom i życzeniom towarzyszyły mądre refleksje, wspaniałe występy artystyczne, pyszny tort i mnóstwo wzruszeń.

Powołanie Płockiego Powiatowego Uniwersytetu III Wieku było inicjatywą, jakiej w powiecie płockim potrzebowano. Nasi seniorzy nie mają bowiem nic ze stereotypowych babć i dziadków. Są ambitni, przebojowi, głodni wiedzy, przygód, nowych kontaktów. Mają energię i potencjał, jakich może pozazdrościć niejeden 20-latek.

Z ideą utworzenia Uniwersytetu wyszedł obecny Wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski. Szybko znalazł sprzymierzeńców – ludzi z charyzmą i wiedzą, którzy byli gotowi wcielić pomysł w życie. Ci ludzie to Andrzej Barciński oraz Wiesław Żmuda. Obydwaj byli i są związani z założeniem i funkcjonowaniem jednej z pierwszych na Ziemi Płockiej społecznej jednostki oświatowej – Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Małej Wsi. Obecnie Andrzej Barciński jest Prezesem Zarządu Stowarzyszenia SKT STO 168 w Małej Wsi, które jest oficjalnym założycielem PPUTW, a Wiesław Żmuda Wiceprezesem.

Ale inicjatywa by się nie udała (albo udała nie w takim wymiarze), gdyby nie wsparcie w samorządzie. Z pomocą, ogromnym sercem i zaangażowaniem przyszedł ówczesny Starosta Płocki śp. Mariusz Bieniek, a jego śladem poszli Burmistrzowie i Wójtowie lokalnych gmin. Nic dziwnego, że od tego roku PPUTW nosi imię Mariusza Bieńka.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 PPUTW im. Mariusza Bieńka połączona z jubileuszem 5-lecia odbyła się w poniedziałek, 14 listopada, w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Cała sala zapełniła się studentami, którzy przyjechali ze wszystkich zakątków powiatu płockiego. Na widowni zasiedli także: Wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezes Krajowej i Mazowieckiej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz, Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Członkowie Zarządu Powiatu Bogdan Banaszczak i Apolinary Gruszczyński, Wiceprzewodniczące Rady Powiatu w Płocku Magdalena Woja i Ewa Kowalak, Radni Powiatu Płockiego Elżbieta Jachimiak i Paweł Jakubowski, Dyrektor płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku Małgorzata Bombalicka, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Płocku Małgorzaty Struzik.

Gospodarzami spotkania byli Prezes Andrzej Barciński i Wiceprezes Wiesław Żmuda.

Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Władysław Teofil Bartoszewski, który w swoim wystąpieniu nawiązał m.in. do słynnej wypowiedzi swojego ojca Władysława Bartoszewskiego, że warto być uczciwym i przyzwoitym. Po refleksyjnym wykładzie odbyło się wręczenie indeksów i legitymacji nowym studentom PPUTW. Nie zabrakło mnóstwa podziękowań i życzeń na kolejne lata wspaniałej działalności.

Zwieńczeniem uroczystości był fantastyczny występ Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, a po nim pyszny jubileuszowy tort.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok