Profilaktyka hip-hopem. Projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia”

 

W Zespole Szkół im. Stanisław Staszica w Gąbinie gośćmi byli raperzy Bęsia i Dj Yonasa, tworzących skład RYMCERZE. Wraz z Fundacją Edukacja z Wartościami realizują projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia”  mający na celu uświadomienie zagrożeń związanych z używkami i propagują wartości chrześcijańskie.

Podczas spotkania z młodzieżą podzielili się swoimi trudnymi doświadczeniami życiowymi, mówiąc o przezwyciężaniu nałogów i wychodzeniu z toksycznego środowiska. Ich działaniom towarzyszą hasła: Nie zmarnuj swojego życia! Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji. Żyj wartościami. Bądź sobą. Podczas spotkania raperzy przestrzegali przed wpływem nieodpowiedniego towarzystwa, sięganiem po wszelkiego rodzaju używki, narażaniem się na bezcelową wegetację i zmarnowaniem swojego życia.

Wskazywali młodzieży możliwość budowania swej przyszłości na fundamencie solidnej nauki, rozwijaniu pasji i talentów oraz otaczaniu się osobami, które wspierają ich rozwój. Podkreślali rolę rodziców i nauczycieli  ich życiu, przekonując, że troszczą się o ich przyszłość. Treści profilaktyczne były przekazywane w pozytywny sposób, młodzieżowym językiem, z wykorzystaniem muzyki i hip-hopowych kawałków.

Jeśli chcecie bliżej poznać Rymcerzy, ich twórczość oraz przesłanie zapraszamy na stronę projektu http://rymcerze.pl/.

Dziękujemy Rymcerzom za mile spędzony czas, za zmotywowanie uczniów  do nauki, do pracy nad sobą i do „progresu” w swoim życiu.

Składamy również podziękowania Starostwu Powiatowemu w Płocku, a w szczególności Pani Małgorzacie Struzik – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych za umożliwienie zorganizowania spotkania.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.