Potomkowie polskich zesłańców z wizytą w Powiecie Płockim

Tradycyjnie, jak co roku Płock, Starostę i powiat płocki odwiedzili potomkowie Polaków zesłanych niegdyś w różne zakątki dawnego Imperium Rosyjskiego. Kilkudziesięciu Polaków, ludzi urodzonych i wychowanych na obczyźnie w polskich rodzinach przyjechało do Płocka na zaproszenie Regionalnego Stowarzyszenia Wschód – Zachód. Tym razem także zawitali do Starostwa Powiatowego w Płocku, gdzie przyjęci zostali przez Przewodniczącego Rady Powiatu Lecha Dąbrowskiego oraz Sekretarza Powiatu Michała Twardego.

Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski  wraz z Sekretarzem Powiatu Michałem Twardym opowiedzieli gościom o powiecie płockim, jego walorach oraz problemach, a także o zadaniach jakie ustawowo realizuje samorząd na szczeblu powiatowym.

Pobyt w Polsce udał się dzięki współpracy wielu organizacji polonijnych z: Syberii (Federacja Rosyjska), Kazachstanu, Białorusi oraz Mołdawii z płockim Regionalnym Stowarzyszeniem Wschód – Zachód. Regionalne Stowarzyszenie Wschód-Zachód pomaga charytatywnie Polakom na Wschodzie. Najwięcej pomocy otrzymują rodziny i osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Po raz pierwszy przyjazd Polaków ze Wschodu do Płocka został zorganizowany w 2005 r. Byli to rodacy z Rosji, Kazachstanu i Turkmenistanu. Od 2008 r. Stowarzyszenie aktywnie współpracuje z polonijną organizacją Centrum Narodowe „Orzeł Biały”, która działa w Bijsku na Syberii.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.