Dzień Integracji i Aktywności Osób z Niepełnosprawnościami

W czwartek 6 czerwca, na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Płocku odbył się Dzień Integracji i Aktywności Osób z Niepełnosprawnościami.

Tego dnia wszystkie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów spotkały się na pikniku integracyjnym, podczas którego przeprowadzono szereg działań skierowanych do osób niepełnosprawnych: warsztaty rozwijające umiejętności, konkursy z nagrodami, zabawę taneczną, malowanie twarzy, potrawy z grilla. Na pikniku swoje stoiska miały również instytucje zajmujące się na co dzień wsparciem osób z niepełnosprawnościami oraz warsztaty terapii zajęciowej i domy pomocy społecznej. Osoby niepełnosprawne mogły wziąć udział w konkursach, w trakcie których będzie można wygrać m.in. bilety do kina, zestawy rękodzieła artystycznego, zestawy kosmetyków, biżuterię oraz kosze upominkowe.

Emilia Jędrej Wicedyrektor ds. Funduszy Europejskich Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie oraz Wicestarosta Iwona Sierocka, które uczestniczyły w wydarzeniu w imieniu samorządu województwa mazowieckiego i powiatu płockiego skierowały serdeczne życzenia, jednocześnie zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Przez cały czas słońce towarzyszyło uczestnikom pikniku, a świetna zabawa zapewniła uśmiechy na twarzach obecnych.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00