Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży w innowacyjnej formule

Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego oraz Musicalową Akademią Talentów MAT stworzyło przedsięwzięcie edukacyjno-kulturalne w zakresie profilaktyki uzależnień dzieci i młodzieży – niecodzienną formę terapii jaką jest musical „Pan Niezwykły”.

O zaburzeniach zachowania, zwanych potocznie uzależnieniami behawioralnymi, mówi się w Polsce od niedawna. Obecnie, z racji rozwoju technologii, znacznie zwiększyła się liczba osób dotkniętych tym problemem.

Ludzie uzależniają się od zachowań, gdyż szukają w nich ekscytacji i przyjemności, ukojenia swoich emocji, oraz sposobu na radzenie sobie z wyzwaniami życiowymi, które bez tego wydawałyby się zbyt trudne do udźwignięcia. Pandemia COVID-19 sprzyjała rozwinięciu się tego rodzaju zaburzeń u młodych osób.

Teatr lekarstwem na uzależnienie

„Pan Niezwykły” to barwny, widowiskowy musical, z mądrym przekazem, grany przez młodych dla młodych. Musical w niebanalny sposób będzie mówił o tym, w jaki sposób można radzić sobie z wyzwaniami, takimi jak uzależnienia, poczucie osamotnienia czy depresja, przed którymi stają dzieci i młodzież.

Spektakle odbędą się pilotażowo w dwóch miastach w listopadzie br. w Warszawie oraz marcu 2023 r. w Płocku.

Załączniki:
Pobierz plik (Dok2.pdf)Dok2.pdf266 kB