Ogłoszenie o dofinansowaniu dla gmin z terenu powiatu płockiego, z których jednostki OSP wzięły udział w akcji gaszenia pożaru oraz zabezpieczenia pogorzeliska w DPS „Nad Jarem” w Nowym Miszewie

 Doceniając zaangażowanie strażaków-ochotników w akcje gaszenia pożaru oraz zabezpieczenia pogorzeliska w Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Mieszewie, Starosta Płocki wraz z Zarządem Powiatu i Radą Powiatu zdecydował się wesprzeć jednostki OSP uczestniczące w tamtych wydarzeniach w postaci dotacji celowej w kwocie do 1 tys. złotych z przeznaczeniem na: nowy sprzęt mający zastosowanie bezpośrednio do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych, szkolenia specjalistyczne tj. szkolenia w zakresie ratownictwa technicznego, ratownictwa chemicznego i ekologicznego, ratownictwa wodnego, ratownictwa wysokościowego, działań poszukiwawczych i ratowniczych, ratownictwa medycznego i współpracy z LPR, nowe ubrania specjalistyczne (ubrania żaroodporne, gazoszczelne, chemoodporne, nurkowe, ubrania specjalne typu NOMEX), hełmy, ubrania koszarowe, ubranie galowe tj. wyłącznie: marynarka, spodnie, czapka, remont pojazdów i sprzętu wykorzystywanego do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych.

Umowa o przyznanie dotacji celowej z gminami zostanie podpisana w dwóch egzemplarzach po jednej dla stron. Rozliczenie należy złożyć do dnia 30.11.2020 r. 

Łącznie 24 jednostki OSP z 12 gmin Powiatu Płockiego

Wykaz jednostek OSP został sporządzony na podstawie wykazu sił i środków udostępnionych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Płocku oraz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.