Gmina Radzanowo

radzanowoUrząd Gminy w Radzanowie

Wójt Gminy Piotr Jakubowski

ul. Płocka 32

09-451 Radzanowo

tel. +48 (24) 369-50-10

fax. +48 (24) 369-50-11

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www: http://www.radzanowo.pl

Gmina Radzanowo to podmiejskie tereny, w przeważającej części rolnicze. Coraz lepsza infrastruktura drogowa, rozwój sieci wodno-kanalizacyjnej, bezpieczeństwo, dobrze prosperujące przedszkola i szkoły, place zabaw, przy jednocześnie niewygórowanych cenach gruntów i bliskości Płocka to czynniki decydujące o atrakcyjności gminy Radzanowo. Systematyczny napływ mieszkańców, rozwój zabudowy jednorodzinnej oraz rosnące zainteresowanie przedsiębiorców potwierdzają nasz potencjał.

Podejmowane inwestycje, realizowane przy znaczącym udziale środków z Unii Europejskiej i dotacji krajowych, podnoszą standardy życia mieszkańców. Po modernizacji dróg gminnych, budowie chodników, rozbudowie sieci kanalizacyjnej i montażu oświetlenia największe środki kierujemy na infrastrukturę sportową i społeczną. Budowa kompleksu sportowego Orlik w Rogozinie, pełnowymiarowej hali sportowej z siłownią i salą aerobową w Radzanowie to przykłady takich inwestycji. 

Niezwykle cennym mechanizmem samorządności funkcjonującym u nas od kilku lat jest fundusz sołecki. To bardzo skrupulatnie i rozważnie wykorzystywane narzędzie, które sprzyja rozwojowi nawet najmniejszych miejscowości; z jego pomocą budujemy i modernizujemy place zabaw, świetlice wiejskie, siłownie napowietrzne, a także dbamy o tereny zielone i obiekty zabytkowe.

Ogromnym potencjałem gminy są organizacje pozarządowe i rady sołeckie. Sołtysi cieszą się zaufaniem społecznym; to wartość, które pielęgnujemy i wykorzystujemy, by angażować się w projekty i inicjatywy ważne lokalnie. Efektami dobrej współpracy są m.in. wydarzenia kulturalne, działalność sekcji i klubów sportowych, festyny integracyjne, czy prężnie działające koło seniorów i sekcja wędkarska. Także pod względem historycznym warto nas poznać, gdyż mamy wiele cennych zabytków, jak neogotycki kościół w parafii św. Floriana w Radzanowie, kościół św. Michała Archanioła w Woźnikach, dwory i ruiny dworów dawnej szlachty, czy zabytkowy park ze stawami w Radzanowie.

Zachęcamy do odwiedzania gminnej strony internetowej, gdzie znajdą Państwo informacje o historii, zabytkach, instytucjach i wydarzeniach bieżących.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok