Szkolenie – warsztaty kompetencji opiekuńczo-wychowawczych dla kandydatów na rodziny wspierające w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja usług na rzecz dzieci i młodzieży w powiecie płockim”

 

Unia

W związku z realizacją zadania nr 1  - Wsparcie rodziny w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja usług na rzecz dzieci i młodzieży w powiecie płockim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX „Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem”, Działania 9.2 „Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej”, Poddziałania 9.2.1 „Zwiększenie dostępności usług społecznych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020,
na terenie Gminy Bulkowo w dniu 28 kwietnia 2018 r. zostało zorganizowane pierwsze z cyklu 10 szkoleń (warsztatów kompetencji opiekuńczo – wychowawczych) dla 5 kandydatów na rodziny wspierające. Zadaniem rodzin wspierających jest pomoc rodzinom, które mają trudności w opiece i wychowaniu dzieci, jak również w szeroko pojętym funkcjonowaniu w społeczeństwie. Pomagają przede wszystkim, w oparciu o własne zasoby
i umiejętności, posiadaną wiedzę z zakresu prawidłowego wychowywania dzieci i realizowane wzorce funkcjonowania rodziny. Jest to forma towarzyszenia rodzinie mającej trudności w opiece i wychowaniu dzieci i tworzenie dla niej siatki wsparcia społecznego.

Na szkoleniu została podjęta następująca tematyka: wprowadzenie w tematykę warsztatów podstawowe informacje na temat kompetencji opiekuńczo-wychowawczych, analiza zasobów własnych, doskonalenie kompetencji opiekuńczo-wychowawczych jako zasobu rodziny wspierającej. Warsztaty kompetencji opiekuńczo – wychowawczych organizowane są przy współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie – Partnera projektu.

Opracował realizator projektu: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku

Dokumentacja fotograficzna

5
6
7
8

Uczestnicy podczas warsztatów

Unia

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok