Sprzęt i umundurowanie dla strażaków z gminy Słupno

W dniu 25 października odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu pożarniczego dla 3 jednostek z gminy Słupno w ramach III edycji programu Starostwa Powiatowego. Były to: OSP Cekanowo, Miszewko Strzałkowskie i Święcieniec.

W uroczystości uczestniczyli: Iwona Sierocka – Wicestarosta, dh Stefan Jakubowski – radny powiatu, dh Krzysztof Rygier- Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, Marcin Zawadka – Wójt gminy Słupno oraz prezesi i naczelnicy z wyróżnionych jednostek.

Celem programu było:

• unowocześnienie wyposażenia ratowniczego dla Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP)
    z terenu powiatu płockiego do zapobiegania, ograniczania i likwidacji nadzwyczajnych zagrożeń środowiska i poważnych awarii;
  • zwiększenie skuteczności bojowej oraz poszerzenie możliwości działania jednostek OSP
    z terenu powiatu płockiego;
  • minimalizacja skutków zdarzeń losowych dzięki szybszej i profesjonalnej interwencji; poprawa bezpieczeństwa mieszkańców powiatu płockiego;
  • dostosowanie do standardów obowiązujących w unii europejskiej;
  • kontynuacja i podtrzymywanie tradycji strażackich;

Dzięki temu jednostki  z gminy Słupno zostały wyposażone w stosowny sprzęt ratowniczy i umundurowanie tj. piła do betonu i stali, drabina pożarnicza oraz umundurowanie specjalistyczne.

Powyższy asortyment wraz z protokołami wręczali: Iwona Sierocka – Wicestarosta, dh Stefan Jakubowski – radny powiatu płockiego, dh Krzysztof Rygier – Członek Zarządu OP ZOSP RP
w Płocku oraz Marcin Zawadka – Wójt Gminy Słupno.