„Solidny partner w środowisku lokalnym” 2019 dla Starostwa Powiatowego w Płocku

10 października 2019 r. przyznano wyróżnienia w projekcie „Solidny partner w środowisku lokalnym”. Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom odbyła się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska „POL-ECO SYSTEM organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. W gronie dziesięciu laureatów którzy otrzymali dyplomy uznania z rekomendacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, było także Starostwo Powiatowe w Płocku.

W ramach projektu są nagradzane oraz upowszechniane dobre i godne naśladowania praktyki samorządów oraz organizacji i jednostek samorządowych, mające na celu zrównoważony rozwój miast i gmin, przyjazny dla ich mieszkańców, a także pobudzanie aktywności obywatelskiej w środowisku lokalnym oraz budowanie pozytywnych relacji pomiędzy samorządami, biznesem i nauką. Wyróżniane są również dobre przykłady rzetelnego działania i społecznej odpowiedzialności w praktyce firm (zaangażowanych w sprawy środowiska społecznego i dbających o środowisko naturalne), a także nagradzane inne podmioty podejmujące i wspierające inicjatywy promujące takie działania.

Raporty ONZ oraz wielu organizacji ekologicznych, oparte na wieloletnich obserwacjach i rzetelnych badaniach naukowych, sygnalizują postępującą degradację środowiska naturalnego (ocieplanie klimatu, zanieczyszczanie powietrza, niedobór wody, zaśmiecanie plastikiem i in.), spowodowaną działaniem ludzi i zagrażającą katastrofami ekologicznymi. Stąd też przeciwdziałanie tym zjawiskom jest obecnie jednym z głównych priorytetów w strategii działania Komisji Europejskiej, a także jednym z podstawowych priorytetów programu "Solidny Partner".

Powiat Płocki reprezentował na uroczystości Sekretarz  Michał Twardy.