Otwarcie Ścieżki Edukacyjnej w Rębowie

W dniu 11 września miało miejsce uroczyste otwarcie ścieżki do prowadzenia edukacji środowiskowej na terenie zielonym przy Parafii Pw. Św. Jana Chrzciciela w Rębowie. Wśród zgromadzonych znaleźli się Starosta Płocki – Mariusz Bieniek, Wicestarosta Płocki – Iwona Sierocka, Zastępca Dyrektora Wydziału Środowiska i Obszarów Wiejskich – Krzysztof Olejnicki oraz Proboszcz Parafii w Rębowie ­–ks. Rafał Bednarczyk.

Wykonanie i doposażenie ścieżki do prowadzenia edukacji środowiskowej dotyczącej gatunków ptaków, łąk i pól oraz starych odmian drzew owocowych ma za zadanie zaszczepić w uczestnikach odpowiednią postawę proekologiczną, która będzie procentować w przyszłości, a także przyczyni się do poszerzenia wiedzy o przyrodniczych walorach środowiska naturalnego. Dzieci i młodzież, a także dorośli, których edukacja zacznie się jak najwcześniej mają większą szansę na bardziej ekologiczne  życie w swojej przyszłości. Ścieżce towarzyszą różnorodne gatunki roślin wieloletnich. Ścieżka została wykonana dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach konkursu 2019-EE-1 „Zadania z zakresu edukacji ekologicznej”.