IX Sesja Rady Powiatu. Tematy przewodnie - transport zbiorowy, DPS w Miszewie, Dożynki Powiatowe

28 sierpnia po wakacyjnej przerwie odbyła się IX Sesja Rady Powiatu w Płocku. Radni podjęli szereg uchwał. Głównymi tematami Sesji były organizacja transportu zbiorowego na terenie powiatu przed nowym rokiem szkolnym, pożar w DPS w Miszewie oraz Dożynki Powiatowe w Brudzeniu Dużym.

Już za kilka dni rozpoczyna się rok szkolny. W związku z tym najpilniejszą na tę chwilę sprawą jest dokładne przeanalizowanie organizacji transportu publicznego w powiecie. Starosta Płocki w dniu poprzedzającym Sesję podpisał umowę z Wojewodą Mazowieckim, dającą możliwość ubiegania się o częściowy zwrot kosztów obsługi nowouruchamianej linii transportu zbiorowego na terenie powiatu. Nowa linia uruchomiona będzie na trasie Słubice – Płock i swoim zasięgiem obejmie Gminę Słubice oraz Miasto i Gminę Gąbin. Nowa linia to efekt działania Zarządu Powiatu poprzedzonych staraniami radnych powiatowych z tamtego terenu, grupy radnych gminnych z Gąbina oraz samych mieszkańców.

Innym ważnym tematem minionej Sesji była sprawa pożaru w DPS w Miszewie. Starosta Płocki Mariusz Bieniek podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia akcji gaśniczej i ewakuacyjnej oraz za okazane wsparcie już po pożarze.

Ważnym tematem były także zorganizowane w minioną niedzielę Dożynki Powiatu Płockiego. Starosta oraz radny Marcin Piotrowski podziękowali za dobrą organizację wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia. Szczególne podziękowania skierowali do wójta Gminy Brudzeń Duży Andrzeja Dwojnycha, współgospodarza uroczystości.

W związku ze zbliżającą się 80. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej, członek Zarządu Powiatu Bogdan Banaszczak zaprosił obecnych na organizowane z tej okazji wydarzenie w Olszynce Kozłowskiej pod Drobinem.

W trakcie Sesji przyjęto także wszystkie przedstawione projekty uchwał.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.