Chińska delegacja z wizytą w powiecie płockim

27 sierpnia powiat płocki odwiedziła delegacja z chińskiego miasta Huaibei w prowincji Anhui – Wiceszef Komunistycznej Partii Chin - Li Ming, Burmistrz Dzielnicy Duji - Zhou Wushi, Prezes Głównej Izby Handlowej - Sun Qiuling oraz Wiceprezes Polsko – Chińskiej Rady Biznesu Jacek Boczek wraz z tłumaczem Witoldem Chudy. Gości przywitał Starosta Płocki - Mariusz Bieniek, Wicestarosta Płocki - Iwona Sierocka oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji - Karolina Koper.

Polska jest drugim przystankiem zagranicznej delegacji, która za sobą ma już wizytę w Bułgarii. Podczas spotkania rozmawiano o możliwościach współpracy miedzy Powiatem Płockim a miastem Huabei. Po zakończeniu wizyty w Starostwie goście mieli okazję odwiedzić firmę PEK – MONT w Bielsku oraz Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy w Cierszewie. Delegację szczególnie urzekła uroda polskiej wsi, która ponoć nie ma sobie równych.