Nowa linia autobusowa łącząca Gminę Słubice z Miastem Płock

Wraz z rokiem szkolnym rozpocznie funkcjonowanie nowa linia autobusowa łącząca Gminę Słubice z Miastem Płock. Trasa ta, co ważne będzie również obsługiwała Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Górach. Organizatorem i finansującym transport jest Powiat Płocki. 27 sierpnia 2019 r. Starosta Płocki Mariusz Bieniek podpisał  z Wojewodą Mazowieckim Zdzisławem Sipierą umowę, w oparciu o którą Powiat Płocki będzie mógł się starać pozyskać częściową dopłatę do kosztów obsługi nowo uruchamianej linii komunikacyjnej.
W ramach naboru do Funduszu Rozwoju Przewóz Autobusowych do Wojewody Mazowieckiego samorządy złożyły 40 wniosków, w tym 19 powiatów i 21 gmin. W sumie wnioski objęły 240 lokalnych połączeń, o łącznej długości 7 420,8 km. Wnioski opiewają na szacunkową kwotę ponad 2,6 mln zł.

Wnioski złożyły powiaty: przysuski, wołomiński, grójecki, białobrzeski, białobrzeski (w porozumieniu z grójeckim), węgrowski, żyrardowski, ostrołęcki, płocki, przasnyski, garwoliński, ciechanowski, ostrowski, sokołowski, makowski, wyszkowski, łosicki, legionowski. Wnioski złożyły gminy: Rybno, Troszyn, Karczew, Regimin, Grójec, Pułtusk, Górzno, Kołbiel, Miastków Kościelny, Nowy Duninów, Żelechów, Staroźreby, Pilawa, Czarnia, Nasielsk, Słupno, Leoncin (w porozumieniu z gminą Czosnów), Tarczyn, Myszyniec, Raszyn, Pomiechówek.

Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej z 16 maja 2019 r. przewiduje udzielenie dopłaty do jednego wozokilometra na reaktywowanych i nowo uruchomionych liniach komunikacyjnych.