Obchody Święta Wojska Polskiego w Płocku

W czwartek,  15 sierpnia obchodziliśmy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Święto Wojska Polskiego, a także 99. rocznicę obrony Płocka w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 r. Podczas płockich uroczystości, jak co roku, nie zabrakło również przedstawicieli Powiatu Płockiego.

Obchody rozpoczęły się od mszy św. w katedrze, podczas której mieszkańcy Płocka i powiatu płockiego modlili się w intencji Ojczyzny oraz tych, którzy zginęli w 1920 roku.

Po mszy przedstawiciele władz parlamentu, województwa, powiatu i miasta  złożyli kwiaty na tzw. Bratniej Ziemi przy katedrze. Następnie poczty sztandarowe, przedstawiciele władz poszczególnych szczebli i mieszkańcy przemaszerowali na plac Obrońców Warszawy. Tam złożono kwiaty przy pomniku Władysława Broniewskiego - płocczanina, poety, żołnierza Legionów, a także przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie w tym roku odbyły się główne uroczystości.

Warto przypomnieć, że Marszałek Piłsudski w 1921 r. odznaczył Płock Krzyżem Walecznych za bohaterską obronę przed bolszewikami w 1920. Miasto się odwdzięczyło, nadając naczelnemu wodzowi tytuł Honorowego Obywatela Płocka. 

Samorząd Powiatu Płockiego reprezentowali podczas uroczystości Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski oraz Sekretarz Powiatu Michał Twardy. 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.