Pożar w Domu Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie

W nocy, z 3 na 4 sierpnia 2019 r., doszło do ogromnego pożaru w Domu Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie. Pracownicy Domu Pomocy Społecznej natychmiast rozpoczęli ewakuację mieszkańców, wśród których są ludzie starsi, chorzy i wymagający stałej opieki.
W krótkim czasie do pomocy mieszkańcom i pracownikom przybyły pierwsze zastępy Straży Pożarnej, które niezwłocznie zaczęły gaszenie ognia. Akcja ratownicza była bardzo trudna, w sumie brało w niej udział kilkadziesiąt zastępów Straży Pożarnej z powiatu płockiego i z powiatów sąsiednich. Walka z pożarem trwała przez całą noc.
Z budynku Domu Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie ewakuowano ok. 100 osób, na szczęście, dzięki błyskawicznemu i sprawnemu działaniu, nikomu nic się nie stało. Mieszkańcy zostali przewiezieni do innych Domów Pomocy Społecznej na terenie powiatu płockiego. Są bezpieczni, mają fachową opiekę, również psychologiczną.
Jako gospodarze Powiatu Płockiego, bardzo serdecznie dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej, druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych, Policji, pracownikom Domu Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie i wszystkim, dzięki którym akcja ratunkowa przebiegła sprawnie i bezpiecznie. Dzięki Państwa postawie, udało się ocalić to, co najcenniejsze - ludzkie życie.

Zarząd Powiatu Płockiego