„Cudze chwalicie, swego nie znacie”, czyli niezwykły rajd 4x4

Poznanie historii, kultury i ciekawych miejsc Ziemi Płockiej, a jednocześnie ekscytująca, kilkugodzinna „przejażdżka” autem 4x4 po wyznaczonej, malowniczej trasie. To wszystko czekało na śmiałków, którzy zdecydowali się wziąć udział w III edycji imprezy motoryzacyjnej pod nazwą „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Wspólnie zorganizowały je Powiat Płocki i Groszek Off Road, czyli znany wszystkim miłośnikom wielkich aut i terenowych rajdów Wojciech Janowski.

Już wtedy zapowiadaliśmy, że jest to pierwsza z cyklu pięciu imprez 4x4, które w kolejnych miesiącach odbędą się również w innych miejscach na terenie Ziemi Płockiej. Wszystko działo się w gm. Nowy Duninów, a rajd i parada aut były jedną z atrakcji odbywających się tego dnia Regat Żeglarskich.

W III edycji imprezy „Cudze chwalicie, swego nie znacie” wzięło udział w sumie 50 załóg, czyli ok. 150 osób. – Ludzie ci przyjechali z całej Polski. Spora część załóg nocowała na miejscu, w gminie Nowy Duninów, korzystając z dobrodziejstw gospodarstw agroturystycznych – podkreśla Wojciech Janowski, dodając, że była to nie tylko wspaniała promocja gminy i całego regionu, ale i korzyść dla mieszkańców.

Współzawodnictwo odbywało się w trzech klasach: turystycznej, wyczyn i wyczyn extra. Najliczniejsza była ta pierwsza, w tej kategorii mogły wziąć udział całe rodziny posiadające auta typu SUV i samochody terenowe.

Oprócz klasycznych prób terenowych, nie brakowało również ciekawych zadań i zagadek na trasie rajdu. W sumie było 10 zadań związanych z miejscami walki o niepodległość, turystycznymi atrakcjami regionu, jego kulturą i tradycją.

Podsumowaniem imprezy było wręczenie pucharów, nagród i upominków przez Członka Zarządu Powiatu w Płocku Pawła Bogla oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa powiatowego w Płocku Karolinę Koper.

IV edycja imprezy „Cudze chwalicie, swego nie znacie” odbędzie się pod koniec września na terenie gminy Bogdzanów. Szczegóły – m.in. na profilu Groszek OFF ROAD na Facebooku.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.