Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie

To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych imprez w Powiecie Płockim, która od lat nierozerwalnie kojarzy się z wakacjami, Wisłą, pięknymi krajobrazami i fantastycznymi ludźmi. Nic dziwnego, że Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie każdego roku przyciągają tłumy ludzi.

Sobota 13 lipca była prawdziwą ucztą dla miłośników Wisły i żagli. W Nowym Duninowie odbyła się jedna z największych imprez na Zalewie Włocławskim i najważniejszych w regionie – Regaty Żeglarskie. Uroczyście otworzyli je Dyrektor płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Wójt Gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak. Regaty to niewątpliwie jedna z największych atrakcji naszego regionu. Rokrocznie uczestniczą w nich zarówno mieszkańcy naszego powiatu, jak i goście z sąsiednich powiatów i województw. Niezaprzeczalny urok i niesamowita uroda malowniczo położonej gminy sprawiają, że tutejsze Regaty Żeglarskie cieszą się tak dużym powodzeniem. Rzeka Wisła, liczne jeziora i lasy Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, stanowią ogromny walor tutejszej ziemi. Zachęcamy wszystkich do odkrywania walorów turystycznych, rekreacyjnych i wypoczynkowych, jakie stwarza ta część powiatu płockiego. Już teraz walory te odkryło wielu mieszkańców nie tylko naszego powiatu, ale i sąsiednich dużych miast, jak Warszawa, Łódź, a także Płock, czy Włocławek. Walory przyrodnicze to nasz lokalny skarb, jeszcze nie w pełni wykorzystany. W tym miejscu istnieje podłoże do współpracy pomiędzy samorządami a przedsiębiorcami i mieszkańcami, które to może się przyczynić do pełnego rozkwitu i maksymalnego wykorzystania możliwości jakie dała nam natura.

Były to już XVII Regaty o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, XIX Regaty o Puchar Starosty Płockiego i XXIV Regaty o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów.

W imprezie, poza już wymienionymi, wzięli udział m.in.: posłanka na Sejm RP Anna Cicholska, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Członek Zarządu Powiatu w Płocku Paweł Bogiel, Radni Powiatu Płockiego: Anna Dębska, Maciej Jabłonski, Ewa Kowalak, Krzysztof Szumski, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, mieszkańcy gminy Nowy Duninów i całego Powiatu Płockiego, goście i turyści, którzy chcieli uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.