Rozstrzygnięcie Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019”

Wręczono nagrody laureatom etapu regionalnego Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019” organizowanego przez Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Płocku wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy i Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego.

Do udziału w konkursie, którego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych, a zarazem jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników z terenu działania Placówki Terenowej KRUS w Płocku zgłosiły się 22 gospodarstwa. Do drugiego, wojewódzkiego etapu zakwalifikowały się trzy gospodarstwa zajmując odpowiednio w etapie regionalnym: I miejsce – gospodarstwo Państwa Emilii i Józefa Karwowskich z Gminy Sierpc, II miejsce - gospodarstwo Państwa Edyty i Jarosława Zimakowskich z Gminy Bulkowo oraz III miejsce – gospodarstwo Pana Marcina Brudnowskiego z Gminy Gostynin. Wyróżnienia otrzymali Państwo Katarzyna i Dariusz Myzia z Gminy Bulkowo, Państwo Marta i Dariusz Ziemkiewicz z Gminy Radzanowo oraz Państwo Renata i Janusz Fabisiak z Gminy Bodzanów.

Zgłoszone do konkursu gospodarstwa oceniane są przez komisje konkursowe na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i centralnym. W ich skład wchodzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie, reprezentujący Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim. Zastosowanie się do ich rad i uwag przyczynia się do wyeliminowania wielu zagrożeń i zmniejszenia ryzyka wypadków i chorób zawodowych rolników i ich rodzin.

W uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień uczestniczyły Wicestarosta Iwona Sierocka i Dyrektor Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Dorota Zakrzewska, które wspólnie w imieniu Samorządu Powiatu Płockiego przekazały gratulacje i upominki rolnikom, którzy wzorowo dbają o bezpieczeństwo na terenie własnych gospodarstw.