4 czerwca, czyli Dzień Wolności i Praw Obywatelskich

Dziś mija dokładnie 30 lat, odkąd Polacy, po wielu latach, poczuli smak wolności i mogli zacząć oddychać powietrzem niosącym wielkie zmiany. Bądźmy i dziś razem, bo łączą nas wspomnienia, historia i silne więzy wspólnych doświadczeń.

Dzień Wolności i Praw Obywatelskich, jako ważne polskie święto, ustanowiony został uchwałą Sejmu RP w 2013 roku. Ma on upamiętniać pierwsze po II wojnie światowej częściowo wolne wybory parlamentarne, które odbyły się w czerwcu 1989 roku.

Warto, abyśmy zatrzymali się dziś choć na chwilę i pomyśleli o tych, dzięki którym możemy żyć w wolnym, demokratycznym kraju. Nie dajmy się dzielić, nie dajmy sobie wmawiać, że są lepsi i gorsi, ważniejsi i mniej ważni. Wszyscy jesteśmy obywatelami naszej Ojczyzny i wszyscy jednakowo odpowiadamy za jej przyszłość.

Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem”…

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.