Odwołane alarm i pogotowie przeciwpowodziowe w Powiecie Płockim

W związku z systematycznym spadkiem poziomu wody w Wiśle oraz korzystnymi prognozami dla regionu, Starosta Płocki odwołał najpierw alarm, a potem pogotowie przeciwpowodziowe dla Powiatu Płockiego.

Alarm przeciwpowodziowy został odwołany 31 maja od godz. 23.00.

Przypomnijmy, że obowiązywał on od 28 maja dla siedmiu nadwiślańskich gmin: Bodzanowa, Małej Wsi, Słupna, Słubic, Nowego Duninowa, miasta i gminy Gąbin oraz miasta i gminy Wyszogród. Wszystko w związku z przejściem przez nasz region fali wezbraniowej na Wiśle i wysokim stanem wody w rzece.

W dn. 1 czerwca od godz. 21.00 Starosta odwołał natomiast pogotowie przeciwpowodziowe, które również obowiązywało dla siedmiu nadwiślańskich gmin w naszym Powiecie.

W momencie odwołania pogotowia, poziom wody w Wyszogrodzie wynosił 481 cm, czyli 19 cm poniżej stanu ostrzegawczego. W Kępie Polskiej było wtedy 446 cm, czyli 4 cm poniżej stanu ostrzegawczego. Trend był malejący.