IX Powiatowa Olimpiada Integracyjna 2019 – Równi w sporcie – równi w życiu” w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

Już po raz dziewiąty w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica odbyła się Powiatowa Olimpiada Integracyjna, to bardzo duże przedsięwzięcie skierowane do dzieci młodzieży Powiatu Płockiego i Powiatu Gostynińskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Tegoroczna edycja przebiegała pod honorowym patronatem Starosty Płockiego Mariusza Bieńka. Swoją obecnością zaszczycili nas: Iwona Sierocka – Wicestarosta Płocki, Ewa Kowalak - Radna Powiatu Płockiego, Małgorzata Struzik - Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Spraw Społecznych wraz z pracownikami, ks. Andrzej Świderski - Proboszcz Parafii w Gąbinie, Sławomir Felczak –Przewodniczący Rady Rodziców, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji Płocku, Komisariatu Policji w Gąbinie, przedstawiciele partnerskiej firmy Budmat z Płocka, dzieci i młodzież z zaprzyjaźnionych szkół i placówek: Domu Dziecka w Bratoszewie, Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach, Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych Mocarzewie, Warsztatów Terapii zajęciowej Fundacji Panaceum z Koszelewa, Gimnazjum w Gąbinie, Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku wraz ze swoimi opiekunami i dyrekcją.

Olimpiada tradycyjnie rozpoczęła się symbolicznym wniesieniem flagi olimpijskiej przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, w strojach nawiązujących starożytności, zapaleniem znicza oraz wysłuchaniem hymnu olimpijskiego. Gości powitała Pani Danuta Kowalkowska – Fiłoniuk oraz przedstawiła krótką charakterystykę tegorocznego wydarzenia. W imieniu Starosty Płockiego głos zabrała Pani Iwona Sierocka – wicestarosta , pogratulowała organizacji przedsięwzięcia i życzyła wielu zwycięstw, zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej olimpiady. Również ks. dr Andrzej Świderski wszystkim zgromadzonym życzył wieku zwycięstw. Natomiast Pani Joanna Matuszewska – Prezes Stowarzyszenia IUVENES działającego na rzecz szkoły i lokalnego środowiska powiedziała o tym , iż wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Powiatu Płockiego dzięki wygranemu grantowi oraz przez liczną grupę sponsorów. Zanim zaczęły się rozgrywki sportowo – rekreacyjne sędzia główny złożył przysięgę. Zmagania sportowe to: biegi na 300m dziewcząt, 400m chłopców, w różnych kategoriach wiekowych oraz bieg integracyjny na 200 m poza tym pchnięcie kulą i skok w dal. Konkurencje rekreacyjne obejmowały: kometkę, gry planszowe, przeciąganie liny i skakankę grupową. Olimpiadzie towarzyszyły także konkursy: plastyczny pod hasłem „ Nasza siła i moc w sporcie i zdrowej diecie” oraz rowerowy „ Rowerowo zawsze zdrowo” Podczas całej imprezy, jej uczestnicy, mogli zobaczyć, jak wygląda samochód policyjny w środku oraz nowoczesny, modny suw, który przyjechał z Budmatu, było także wielu chętnych do jazdy policyjnym motocyklem . Odbył się także mini wykład na temat pracy z psem policyjnym tropiącym materiały wybuchowe.

Dla zwycięzców, jak i wszystkich uczestników ufundowano medale, pamiątkowe statuetki, upominki i dużo słodyczy, które zostały wręczone przez Panię Małgorzatę Struzik, Panią Danutę Kowalkowską – Fiłoniuk i Panią Joannę Matuszewską . Niespodziankę mieli szkolni wolontariusze, którzy po raz pierwszy wystąpili, w nowych w energetyzującym kolorze, koszulkach. Po zakończonych zmaganiach sportowych, konkursach , pokazach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na grilla, podczas którego były serwowane pyszne kiełbaski i kaszanki a na deser wiele różnych słodkości. Niespodzianką była ekipa lokalnej telewizji, dzięki czemu relacja z Powiatowej Olimpiady Integracyjnej 2019 będzie wyemitowana na szklanym ekranie oraz w Internecie. Wielką charyzmę podczas tegorocznej Olimpiady wykazały prowadzące ją: Pani Agata Sztygiel i Pani Elżbieta Młodziejewska. Tegoroczna edycja Olimpiady została zorganizowana dzięki Starostwu Powiatowemu Płocku, Stowarzyszeniu IUVENES działającemu na rzecz Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie oraz lokalnej społeczności oraz sponsorom:

BDWA media Bartosz Jedliński z Płocka,

Firma Handlowo Usługowa „OFFIS” Paweł Brudzyński z Nowego Grabia,

Piotr Kunikowski OPTIS - technika estradowa z Gąbina,

Zakład Piekarniczo- Cukierniczy Wiesław Jasiński z Gąbina,

Zakład Instalacji Sanitarnych i Elektrycznych „ZIS-1” Sp. Jawna, T. Kłudczyński, R. Chrobociński z Płocka,

PG SPORT S.C. Paweł Grabowski, Paweł Gaul z Płocka,

Andrzej Żabka CRS „ŻAWAKOL”z Gąbina,

Rada Rodziców przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie,

Jadwiga Garstka Prezes Banku Spółdzielczego w Gąbinie,

Anna Braniecka PKO Bank Polski S.A.-Oddział 1 w Gąbinie,

Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe BHP SERVICE Tadeusz Minkiel z Płocka ,

KODAR Dariusz Krajewski z Gąbina

Starostwu Powiatowemu w Płocku, Stowarzyszeniu IUVENES , Radzie Pedagogicznej, Radzie Rodziców, Pracownikom Administracji i Obsługi, Samorządowi Uczniowskiemu oraz wszystkim Uczniom naszej szkoły, Gościom, Sponsorom, serdecznie dziękujemy. Bez Państwa zaangażowania tej uroczystości nie udałoby się zrealizować.