Powiatowy Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Nowym Miszewie

W dniu 18 października, w Szkole Podstawowej w Nowym Mieszewie, odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Jego pomysłodawcą i organizatorem był Paweł Bogiel, nauczyciel muzyki w miejscowej szkole oraz Radny Powiatu Płockiego.

- Bardzo się cieszę, że Festiwal przypadł do gustu młodym mieszkańcom naszego Powiatu i że w tym roku udało się zorganizować jego drugą edycję – mówi Paweł Bogiel. – Jako Radny, mieszkaniec Ziemi Płockiej i muzyk, jestem bardzo dumny z wysokiego poziomu artystycznego wszystkich uczestników oraz poruszony ich wrażliwością. Bardzo za to dziękuję!  

W Festiwalu wzięli udział soliści i zespoły reprezentujące szkoły podstawowe z Kanigowa, Święcieńca, Radzanowa, Wyszogrodu, Bodzanowa oraz Nowego Miszewa.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku Karolina Koper, muzyk, instrumentalista, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nacpolsku Adam Jakubowski oraz nauczycielka muzyki i pedagog Justyna Kułak.

Jury oceniało uczestników rywalizujących w czterech kategoriach: soliści i zespoły w przedziałach wiekowych na kl. 1-4 oraz 5-8. Wszyscy zgodnie przyznali, że poziom występów był bardzo wysoki i jurorzy mieli naprawdę twardy orzech do zgryzienia, by wybrać najlepszych.

- Serdecznie dziękuję naszym wspaniałym uczestnikom, a także ich nauczycielom, opiekunom i rodzicom oraz sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Dzięki Państwa zaangażowaniu mieliśmy prawdziwą ucztę dla ducha, która, dodatkowo, doskonale wpisała się w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – dodaje Paweł Bogiel.

Patronat honorowy nad festiwalem objął Starosta Płocki Mariusz Bieniek, który był także gościem Festiwalu.

Sponsorzy przedsięwzięcia: Starostwo Powiatowe w Płocku, Urząd Gminy w Bodzanowie oraz Jacek Kamiński - Sklep Muzyczny Płock.  

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.