Płockie Targi Aktywności Zawodowej szansą dla bezrobotnych

W czwartek 11 października, w Orlen Arenie, odbyły się Płockie Targi Aktywności Zawodowej. Swoją ofertę zaprezentowało na nich kilkudziesięciu wystawców z różnych branż. Wiele firm miało konkretne oferty dla osób poszukujących pracy, niektórzy przedsiębiorcy nie kryli zadowolenia, że podchodzą do nich właśnie tacy kandydaci, jakich poszukują. Wśród samych bezrobotnych byli zarówno tacy, którzy szukali konkretnego zajęcia, jak i ci, którzy chcieli po prostu znaleźć jakąkolwiek pracę. Płockie Targi Aktywności Zawodowej są inicjatywą, która umożliwia nawiązanie kontaktu pomiędzy bezrobotnymi a pracodawcami. To też promocja przedsiębiorczych firm.

Poziom bezrobocia w Powiecie Płockim systematycznie spada. To zasługa przedsiębiorców oraz Powiatowego Urzędu Pracy, który także wystawił swoje stoisko. Władze Powiatu Płockiego podczas wydarzenia reprezentowała Wicestarosta Iwona Sierocka.

Organizatorami Płockich Targów Aktywności Zawodowej byli: Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku, Miejski Urząd Pracy w Płocku, Powiatowy Urząd Pracy w Płocku.

Patronat Honorowy nad Targami objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.