Podsumowanie działalności OSP w gm. Bulkowo, Mała Wieś i Wyszogród

Na przełomie września i października odbyły się spotkania podsumowujące działalność Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku w gminach Bulkowo, Mała Wieś oraz Wyszogród.

W spotkaniach uczestniczyli m.in.: dh Mariusz Bieniek – Starosta Płocki, dh Hilary Januszczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, Radni Powiatowi Apolinary Gruszczyński, Jadwiga Milewska, Elżbieta Jakimiak, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper, dh Krzysztof Olejnicki – Zastępca Dyrektora Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek, Burmistrz Miasta i Gminy Wyszogród Jan Boszko, Wójtowie Gabriel Graczyk i Zygmunt Wojnarowski, a przede wszystkim licznie zgromadzeni strażacy z jednostek OSP.

Podczas spotkań podsumowano dotychczasowe działania Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Płocku i Zarządów Gminnych. Starosta Płocki Mariusz Bieniek, na wniosek Zarządu Oddziału Powiatowego i Zarządów Gminnych, przyznał druhom strażakom i osobom wspierającym jednostki OSP wyróżnienia „Zasłużony dla Ochotniczego Pożarnictwa w Powiecie Płockim” w uznaniu szczególnych zasług na rzecz rozwoju pożarnictwa na terenie Powiatu Płockiego.

Z terenu gminy Bulkowo odznaczeni zostali: Piotr Kaźmierowski, Bogdan Matczak, Gabriel Graczyk, Bartosz Szymański, Roman Sztendur, Krzysztof Kochański, Stanisław Rutkowski, Wojciech Sumliński, Jan Pęcherzewski, Józef Bigos, Kazimierz Marcinkowski, Tadeusz Kowalczyk, Wojciech Wachol, Jan Wiśniewski, Bronisław Rulak, Stanisław Golacik, Marek Dominiak, Janusz Budek, Tadeusz Godziemski, Jakub Jeziak, Krzysztof Sobczak.

Z gminy Mała Wieś: Mariusz Chudek, Tomasz Stawiarski, Jarosław Radzki, Arkadiusz Zmysłowski, Andrzej Szulc, Mirosław Nowak, Antoni Bąbała,  Andrzej Górka, Lech Kania, Michał Gołębiewski, Edward Kamiński, Mateusz Gołębiewski, Marek Stanowski, Marek Ciarka, Andrzej Pielat, Sławomir Duch,  Zygmunt Cebula, Marek Kozicki, Edward Nowatkiewicz, Edward Piątkowski, Wojciech Sieklucki, Piotr Fabianowicz, Stanisław Kowalczyk, Andrzej Kopyrski, Zbigniew Szczypiński.

Z gminy Wyszogród: Kordula Piotrowska, Izabela Boszko, Jan Walczak, Józef Klemens Gruszczyński, Stefan Kowalczyk, Ludwik Skarzyński, Stanisław Górnicki, Jan Grochowski, Roman Fabrowicz, Adam Szymerski, Bartosz Pielaciński, Tomasz Malicki, Eugeniusz Jabłoński, Jerzy Lewandowski, Zbigniew Budek, Andrzej Sielczak, Jacek Olszewski, Paweł Ulicki, Andrzej Dróżdż, Ryszard Dobrowolski, Kazimierz Gutowski, Dawid Zasońsk, Wiesław Budek, Piotr Drenowski, Henryk Klusiewicz, Krzysztof Laskowski, Jerzy Wieczorek, Jan Boszko, Wiesław Ambroziak, Ks. Zenon Glicner.

Dodatkowo Marszalek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wyróżnił dyplomami uznania druhów strażaków z gminnych jednostek OSP. Oprócz dyplomów i wyróżnień, jednostki otrzymały także węże pożarnicze (z gmin Wyszogród, Bulkowo, Mała Wieś), a OSP Stare Gałki otrzymała z rąk Starosty Płockiego Mariusza Bieńka czek pieniężny na realizację i zakup sprzętu specjalistycznego.

Dzięki inicjatywie Zarządu Oddziału Powiatowego tego typu spotkania są szczególną okazja do wymiany doświadczeń z zakresu pożarnictwa.