Nadanie sztandaru dla OSP w Szczytnie

6 października odbyło się nadanie sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytnie w gm. Radzanowo. Uroczystości poprzedziła msza św. w kościele pw. św. Mikołaja w Miszewku Strzałkowskim pod przewodnictwem kapelana gminnego strażaków w Radzanowie ks. Franciszka Stepnowskiego, podczas której został poświęcony sztandar jednostki. Poświęcenia oraz uroczystej modlitwy dokonał ks. Zbigniew Cichewicz – proboszcz parafii w Miszewku.

Następnie uczestniczy uroczystości przejechali w kolumnie na plac OSP Szczytno, gdzie miała miejsce część oficjalna. Zaproszonych gości powitał dh Marek Gajewski - Prezes OSP w Szczytnie. Wśród nich byli: Starosta Płocki - dh Mariusz Bieniek, Członek Zarządu Powiatu Płockiego – Paweł Jakubowski, Radni Powiatu: Tomasz Duda i Paweł Tokarski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku - dh Hilary Januszczyk, Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku – dh Krzysztof Rygier, Wójt Gminy Radzanowo – Sylwester Ziemkiewicz, Przewodnicząca Rady Gminy – Jolanta Sochacka, bryg. Jacek Starczewski - zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Płocku, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Radzanowie – dh Jacek Gackowski, Komendant Gminny ZOSP – dh Krzysztof Bijata, druhowie strażacy z jednostek OSP gminy Radzanowo oraz gminy Słupno, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Kulminacyjnym momentem było przekazanie nowego sztandaru dla OSP w Szczytnie. Przedstawiciele Komitetu przekazali sztandar Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego – dh. Hilaremu Januszczykowi, następnie Prezes przekazał go jednostce OSP w Szczytnie. Sztandar został odznaczony Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Po tym nastąpiło wręczenie srebrnych i brązowych Medali za Zasługi dla Pożarnictwa, odznak Strażak Wzorowy, odznak za wysługę lat, które wręczali: dh Mariusz Bieniek, dh Sylwester Ziemkiewicz, dh Hilary Januszczyk, bryg. Jacek Starczewski.

Następnie wręczono wyróżnienia Starosty Płockiego „Zasłużony dla Ochotniczego Pożarnictwa w Powiecie Płockim”. Wyróżnienia otrzymali: Marek Gajewski, Kazimierz Gajewski, Sławomir Lewandowski, Jacek Cieszkowski, Roman Dobrzeniecki.

Z okazji nadania sztandaru Starosta Płocki Mariusz Bieniek wraz z Radnymi Powiatu Płockiego przekazali: 3 komplety mundurów koszarowych, buty specjalistyczne i rękawice. Ponadto Radny Powiatu Paweł Jakubowski ufundował dla strażaków ze Szczytna ozdobne hełmy paradne do pocztu sztandarowego.

Uroczystości zakończyła defilada pocztów sztandarowych i pododdziału OSP.