II Inauguracja Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

4 października br. w Teatrze im. znanego dramaturga, felietonisty i pisarza Jerzego Szaniawskiego, korzystając z hojności Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika odbyła się II Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uroczystość prowadził Andrzej Barciński – Prezes Płockiego Powiatowego  Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który serdecznie powitał: Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Radnych Powiatu Płockiego, Wójtów i Burmistrzów Powiatu Płockiego, Krystynę Lewkowicz - Przewodniczącą Komisji Dialogu Społecznego ds. UTW, Agnieszkę Sulkowską – Dyrektora Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Płocku, Stanisława Kwiatkowskiego – Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka w Płocku, Jana Rzeszotarskiego - Dyrektora Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Marka Kuczyńskiego Prezesa i Aldonę Cybulską Wiceprezes z Banku Żywności w Płocku, Marka Mokrowieckiego - Dyrektora Teatru oraz przedstawicieli płockich UTW i UTW w Sierpcu. Powitał również prof. Zbigniewa Kruszewskiego – Rektora Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz opiekuna doc. dr. Andrzeja Gałkowskiego.

Jako, że Stowarzyszenie – które powołało Uniwersytet Trzeciego Wieku  jest integralną częścią Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Małej Wsi serdecznie powitał Prezesa Zygmunta Puchalskiego oraz szanownych Studentów na czele z koordynatorem powiatowym Wiesławem Żmudą oraz gminnymi koordynatorami:

1. Magdaleną Woja – koordynatorem Gminy Bielsk,
  2. Wandą Jakubowską – koordynatorem Gminy Bodzanów,
  3. Jolantą Rutkowską – koordynatorem Gminy Brudzeń Duży,
  4. Aleksandrą Pęcherzewską – koordynatorem Miasto i Gmina Drobin,
  5. Jadwigą Milewską – koordynatorem Gminy Mała Wieś,
  6. Katarzyną Ludwiczak – koordynatorem Gminy Nowy Duninów,
  7. Magdaleną Kosielińską – koordynatorem Gminy Radzanowo,
  8. Honoratą Nagórką – koordynatorem Gminy Staroźreby,
  9. Arturem Bedyk – koordynatorem Gminy Słubice,
  10. Małgorzatą Majewską – koordynatorem Miasto i Gminy Wyszogród.

Andrzej Barciński serdecznie podziękował Marszałkowi Województwa Mazowieckiego – Panie Marszałku wszyscy wiemy, że bez Pana przychylności i wsparcia nie bylibyśmy w stanie funkcjonować – to Pan jest naszym mentorem i opoką oraz gospodarzowi uroczystości, który jako pierwszy zmierzył się z  pomysłem utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku o zasięgu powiatowym  Staroście Płockiemu Mariuszowi Bieńkowi, Wicestaroście Iwonie Sierockiej, Małgorzacie Struzik - Dyrektorowi Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych oraz Karolinie Koper - Dyrektorowi Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji podziękował za życzliwość, wsparcie i pomoc. Zwrócił się do słuchaczy – byliście wspaniali, sumienni i dociekliwi w zgłębianiu wiedzy – krótko mówiąc ze świecą szukać takich uczniów. Życzył Studentom aby nowy rok akademicki był nie mnie udany i inspirujący, niż poprzedni, przyniósł wiele nowych i ciekawych doświadczeń, zaowocował innowacyjnymi projektami i przedsięwzięciami.

Jak powiedział Prezes Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - inauguracja roku akademickiego bez wykładu to jak ryba bez wody wykład inauguracyjny pn. „Zróżnicowanie ścieżek rozwojowych w okresie dorosłości: znaczenie kapitału dzieciństwa i dorastania” wygłosiła prof. dr hab. Anna Izabela Brzezińska z Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Inaugurację uświetni występ Alicji Węgorzewskiej – mezzosopran i Mirosława Niewiadomskiego – tenor oraz koncert trio skrzypcowego Natalii Walewskiej, Anny Bony i Tomasza Kaczora.