OSP w Zągotach, Parzeniu, Bronowie Zalesiu podsumowały działalność

Ciekawą inicjatywą wykazał się Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP  RP w Płocku, który postanowił zorganizować cykl spotkań podsumowujących działalność Oddziału Powiatowego w kadencji 2014 – 2018 na terenie Powiatu Płockiego.

Pierwsze spotkanie miało miejsce w Zągotach w gminie Bielsk. W spotkaniu uczestniczyli: dh Mariusz Bieniek - Starosta Płocki, Magdalena Woja - Radna Powiatu Płockiego. dh Hilary Januszczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, dh Krzysztof Olejnicki - Członek Zarządu Oddziału Powiatowego, dh Józef Jerzy Rozkosz – Wójt Gminy Bielsk.

Podczas spotkania omówiono dotychczasową działalność zarządów powiatowego oraz gminnego, a także wręczono wyróżnienia Starosty Płockiego „Zasłużony dla Ochotniczego Pożarnictwa w Powiecie Płockim”, które otrzymali: Jerzy Klekowicki, Jan Cyrankowski, Jerzy Adam Opolski, Marek Gralicki, Piotr Kujawa, Irenusz Gralicki, Robert Gralicki, Tomasz Cegliński, Jarosław Mazurkiewicz, Wiesław Gorczyca, Zygmunt Sawa, Krzysztof Rajewski, Andrzej Białaszek, Wojceich Szulborski, Dariusz Jasiński, Bogdan Kaźmierczak, Krzysztof Olejnicki, Roman Chętkowski, Dariusz Paluszewski, Andrzej Tomaszewski, Józef Jerzy Rozkosz. Ponadto druhny i druhowie z gminy Bielsk otrzymali listy gratulacyjne i dyplomy uznania od Marszałka Województwa Mazowieckiego - dh. Adama Struzika. Jednostki OSP otrzymały węże pożarnicze ufundowane przez Starostę Płockiego Mariusza Bieńka.

Drugie spotkanie odbyło się w OSP Parzeń w gminie Brudzeń Duży. Uczestniczyli w nim: dh Adam Struzik – Marszałek Woj. Mazowieckiego, dh Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku, dh Hilary Januszczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, dh Krzysztof Rygier - Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, Rafał Nowak - Przewodniczący Rady Gminy Brudzeń Duży, Andrzej Dwojnych – Wójt Gminy Brudzeń Duży.

Podczas spotkania dokonano podsumowania działalności oddziałów powiatowego i gminnego. Następnie uhonorowano druhów strażaków wyróżnieniami Starosty Płockiego „Zasłużony dla Ochotniczego Pożarnictwa w Powiecie Płockim”, które otrzymali: Krzysztof Kowalkowski, Wojciech Fabisiak, Kazimierz Kowalski, Ryszard Walczak, Janusz Gołębiewski, Andrzej Szuliński, Eugeniusz Kaim, Jan Kozanecki, Krzysztof Krysztoforski, Michał Wrześniewski, Rafał Tomczak, Krzysztof Bogucki, Włodzimierz Sulkowski, Maciej Śmigrodzki, Przemysław Sulkowski, Stanisław Kuczmarski, Stanisław Kowalski, Jarosław Sieczkowski, Kazimierz Szwech. Ponadto druhny i druhowie otrzymali od Marszałka Woj. Mazowieckiego dyplomy uznania, a jednostki z gminy Brudzeń sprzęt pożarniczy. Marszałek wyróżnił także dh. Włodzimierza Sulkowskiego medalem pamiątkowym „Pro Masovia”.

Kolejne spotkanie odbyło się w OSP Bronowo Zalesie w gminie Stara Biała. Uczestniczyli w nim: Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku, Adam Pawłowski – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, Krzysztof Olejnicki i Krzysztof Rygier – Członkowie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku.

Tutaj również omówiono dotychczasową działalność oraz wręczono wyróżnienia Starosty Płockiego „Zasłużony dla Ochotniczego Pożarnictwa w Powiecie Płockim”, które otrzymali: Wojciech Łątka, Krzysztof Sztelak, Stanisław Więckowski, Zbigniew Byliński, Janusz Malanowski, Maciej Chałupczak, Bogdan Jachimowicz, Jacek Kapuściński, Jarosław Korzeniewski, Stanisław Wiśniewski, Piotr Gołemblewski, Zbigniew Chęciński, Marek Welenc, Andrzej Wojciechowski, Leszek Łabędzki, Sławomir Dąbrowski, Andrzej Pawłowski, Janusz Stupecki, Krzysztof Perkowski, Tadeusz Kowalski.

W trakcie spotkań druhowie zgłaszali problemy dotyczące przede wszystkim zbyt wysokich opłat za energię elektryczną, obniżenie podatku VAT dla OSP, a także zwiększenie ilości pieniędzy na dotacje dla jednostek spoza KSRG, w szczególności w zakresie umundurowania i samochodów.