Wakacje z Powiatem Płockim – zapraszamy chętnych!

Rejs tramwajem wodnym po Wiśle, wypróbowanie rowerów i nowych szlaków, spojrzenie przez lunety na piękny krajobraz nadwiślański, ognisko. Chcemy, by na własne oczy przekonali się Państwo, jak pięknieje nasz Powiat!

Cały czas jesteśmy w trakcie realizacji projektu, poświęconego ochronie bioróżnorodności. W sumie jest to kilkanaście zadań, dofinansowanych z funduszy unijnych. Do tej pory udało się m.in. wytyczyć i zagospodarować ok. 140 km tras turystycznych po obu stronach Wisły: szlak północny Brwilno – Wyszogród, szlak południowy Nowy Duninów – Płock – Gąbin, zmodernizować schronisko dla dzikich zwierząt w Miszewie Murowanym, wytyczyć szlak turystyczny w Dolinie Skrwy na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego.

Ostatnio o postępach prac i niezwykłym pięknie Ziemi Płockiej mogli się przekonać lokalni dziennikarze. Szczegóły można przeczytać tutaj:

Teraz chcielibyśmy na podobną wycieczkę zaprosić także naszych mieszkańców!

Proponujemy Państwu czwartek, 19 lipca. Chcemy rozpocząć naszą wyprawę w Wyszogrodzie o godz. 11 (każdy musi tu dojechać na własną rękę). W planach jest zwiedzenie Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej, przejście się wzdłuż tablic edukacyjnych z pięknymi zdjęciami ptaków, wypróbowanie drzewka OZE i lunet obserwacyjnych, rejs tramwajem wodnym po Wiśle.

Następnie chcemy pojechać z Wyszogrodu do Zakrzewa, ale to już – uwaga! – na rowerach! Dla każdego z Państwa jednoślad będzie oczywiście przygotowany. W Zakrzewie odpoczniemy przy ognisku i wrócimy do Wyszogrodu.

Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę spędzić z nami ten dzień na szlaku po prawej stronie Wisły, to serdecznie zapraszamy!

Liczba miejsc, ze względów logistycznych, jest ograniczona, dlatego możemy zaprosić na tę wycieczkę tylko 20 osób.

Prosimy dzwonić w poniedziałek i we wtorek, 16 i 17 lipca, pod numer tel. (24) 267 67 84. Dla pierwszych 20 osób, które się do nas dodzwonią, przygotujemy niezapomnianą wakacyjną wyprawę (o zakończeniu konkursu poinformujemy na stronie internetowej i naszym profilu na Facebooku)!

Zapraszamy!