Przebudowana droga Mogielnica – Brzechowo w gminie Drobin

To była inwestycja, na którą czekało bardzo wielu mieszkańców gminy Drobin i całej Ziemi Płockiej. Inwestycja, w realizację której mocno włączył się m.in. członek Zarządu Powiatu Płockiego, Radny Powiatowy Krzysztof Wielec. – Obiecałem mieszkańcom, że ta droga będzie przebudowana i słowa dotrzymałem – mówi.

Chodzi o przebudowę drogi powiatowej nr 2996W Mogielnica – Brzechowo na odcinku o długości 3,633 km. Wartość tego zadania, które było realizowane przez Powiat Płocki, to 684.017,39 zł, z czego część I wyniosła 648.731,77 zł, a część II - 35.285,63 zł (skrzyżowanie z drogą gminną). Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Transportowo Handlowe „WAPNOPOL” Nowakowski Adam z Glinojecka.

Rozpoczęcie inwestycji, polegające na przekazaniu terenu budowy, nastąpiło 5 września 2017 roku. Odbiór techniczny końcowy robót odbył się natomiast 29 maja 2018 roku. Uczestniczyli w nim m.in. Radni Powiatu Płockiego Krzysztof Wielec i Bogdan Banaszczak, Burmistrz Miasta i Gminy Drobin Andrzej Samoraj, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk.

Do zrobienia na tej drodze było sporo, m.in. poszerzenie istniejącej nawierzchni, profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne, wykonanie chodnika z kostki brukowej, wprowadzenie stałej organizacji ruchu.