Jubileusz 50-lecia OSP w Mijakowie

W mienioną sobotę odbył się jubileusz 50 lecia OSP w Mijakowie. Uroczystości rozpoczęła msza polowa pod przewodnictwem ks. Waldemara Obrębskiego – proboszcza parafii w Święcieńcu. Następnie miała miejsce część oficjalna uroczystości. W uroczystości uczestniczyli m.in.: dh Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Powiatu, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, dh Stefan Jakubowski- Członek Zarządu Powiatu, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego; dh Tomasz Kominek – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego; Wójt Gminy Słupno – Marcin Zawadka; radni gminy Słupno Izabela Tomaszewska, Paweł Baranowski, Tomasz Piórkowski; dh Krzysztof Rygier- Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, mł. bryg. Rafał Szrajber – Naczelnik Wydziału Kontrolno- Rozpoznawczego KM PSP w Płocku; Dyrektor Szkoły Podstawowej w Święcieńcu – Agnieszka Domińska, dh Zbigniew Dziecinny – Komendant gminny ZOSP RP w Słupnie, sołtysi, przedstawiciele jednostek OSP z gminy Słupno oraz mieszkańcy.

Oficjalnego otwarcia jubileuszu dokonał dh Marcin Gorzelany – Prezes OSP w Mijakowie. Oprawę spikerską miała Anna Kaźmierczak – nauczyciel ze Szkoły podstawowej w Święcieńcu.

Po uroczystym wciągnięciu flagi ZOSP odczytano historię OSP w Mjakowie. Następnie wręczono odznaczenia ZOSP RP: Honorowy Medal im. Bolesława Chomicza, złote, srebrne i brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa, odznaki Strażak Wzorowy oraz odznaki za wysługę lat.

Odznaczenia wręczali: dh Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Powiatu, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, dh Stefan Jakubowski- Członek Zarządu Powiatu, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego; mł. bryg. Rafał Szrajber – Naczelnik Wydziału Kontrolno- Rozpoznawczego KM PSP w Płocku; Wójt Gminy Słupno – Marcin Zawadka; dh Krzysztof Rygier- Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku oraz dh Marcin Gorzelany – Prezes OSP w Mijakowie.

Kolejnym punktem było wręczanie medalu pamiątkowego Pro Mazovia. Decyzją Marszalka Woj. Mazowieckiego dh Adama Struzika, tym wyjątkowym wyróżnieniem została odznaczenia jednostka OSP w Mijakowie, a także dh Władysław Adamczyk – wieloletni kapelmistrz Orkiestry Dętej w Cekanowie, ponadto 10 strażaków z OSP Mijakowo zostało uhonorowanych dyplomami uznania. Medale Pro Mazovia wręczał w imieniu Marszałka dh Tomasz Kominek w asyście dh Lecha Dąbrowskiego – Przewodniczącego Rady Powiatu.

Następnie zostały wręczone wyróżnienia Starosty Płockiego dh Mariusza Bieńka z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości w uznaniu za rzecz rozwoju ochotniczego pożarnictwa w powiecie płockim, które otrzymali; Dh Stefan Jakubowski, dh Czesław Woźniak oraz dh Antoni Wiewiór. Wyróżnienia w imieniu władz powiatu wręczał dh Lech Dąbrowski.

W swoim wystąpieniu Przewodniczący Rady Powiatu podkreślił szczególne znaczenie OSP w rozwoju ochotniczego pożarnictwa w powiecie płockim i zapewnił o pomocy
i wielkiej wdzięczności władz powiatu za dotychczasowe dokonania strażaków, którzy swoją społeczną służbą budują kondycję lokalnych społeczności. Jednocześnie wraz z członkiem Zarządu dh Stefanem Jakubowskim przekazali listy gratulacyjne od władz powiatu, statuetkę powiatu płockiego oraz drobny upominek ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Płocku.

Uroczystości zakończyła defilada pocztów sztandarowych pod dowództwem dh Jacka Dąbrowskiego- Naczelnika OSP w Mijakowie.