Porozumienie o współpracy w ramach projektu „Liderzy kooperacji”

W dniu 29 czerwca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyło się spotkanie w sprawie podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej a Powiatem Płockim w ramach projektu „Liderzy kooperacji”.

Celem projektu „Liderzy kooperacji” jest opracowanie oraz pilotażowe wdrożenie modelu kooperacji pomiędzy instytucjami pomocy i integracji społecznej a podmiotami innych polityk sektorowych istotnych z punku widzenia włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa dla gmin wiejskich. Projekt uwzględnia konieczność stworzenia modelu współpracy międzyinstytucjonalnej kompleksowo wspierającego osoby, rodziny pozostające w trudnej życiowej sytuacji oraz korzyści płynące ze współpracy w tym zakresie dla podmiotów świadczących pomoc dla tych osób poprzez wzrost wiedzy, umiejętności i kompetencji.

Województwo Mazowieckie reprezentował Pan Artur Pozorek – Dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, natomiast Powiat Płocki reprezentowała Pani Iwona Sierocka – Wicestarosta Płocki oraz Pani Maria Jakubowska – Skarbnik Powiatu Płockiego. W spotkaniu uczestniczyli również Pan Robert Gajewski – Kierownik Wydziału ds. Ekonomii Społecznej i Projektów Zewnętrznych w Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, Pan Łukasz Wodowski – Kierownik ds. Wdrażania Programów Społecznych w Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej w Warszawie oraz Pani Małgorzata Lewandowska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku.