Dzień Wolontariusza Banku Żywności w Płocku

Płocki Bank Żywności działa już od 11 lat. W sobotę 9 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie, ta jedna z największych organizacji pozarządowych na ziemi płockiej zorganizowała Dzień Wolontariusza, na który przybyło kilkaset osób.

Bank Żywności od lat wspiera osoby najbardziej potrzebujące pomocy z terenu Płocka, powiatu płockiego oraz powiatów ościennych. Obecnie posiada zarejestrowanych ponad 600 wolontariuszy, ludzi wielkiego serca, chcących poświęcić swój czas drugiemu człowiekowi. W sobotę 9 czerwca Prezesi Banku Aldona Cybulska i Marek Kuczyński postanowili wyróżnić tych zwykłych, ale wielkich ludzi, organizując specjalnie dla nich Dzień Wolontariusza. Nie zabrakło ciepłych słów, występów artystycznych oraz smacznego poczęstunku.

W wydarzeniu powiat płocki reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski oraz Sekretarz Powiatu Michał Twardy.