Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

 

Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego już od kilku lat prowadzą kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

Uczestnicy dzisiejszego spotkania zorganizowanego w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” - dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Dobrzykowa w Dobrzykowie wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, policjanci z KM Policji w Płocku oraz komisariatu w Gąbinie omówili tematykę zawartą w filmie"...tak, chcę być bezpieczny", natomiast ratownicy medyczni Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku przekazali dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Wszyscy uczniowie uczestniczący w imprezie otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe, które wręczyli m.in.: Wicestarosta Iwona Sierocka, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak oraz Dyrektor SP ZOZ WSPRiTS w Płocku Lucyna Kęsicka.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.