"Bóg jest dla wszystkich" – Orszak Trzech Króli

Pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" 6 stycznia 2018 r. w Dzień Objawienia Pańskiego już po raz siódmy w Płocku odbył się Orszak Trzech Króli - niezwykłe, pełne radości, rodzinne wydarzenie o chrześcijańskich fundamentach, które jest nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych i przenosi wydarzenia sprzed tysięcy lat we współczesność.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbył się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” i rozpoczął się 6 stycznia 2018 roku o godzinie 11 modlitwą Anioł Pański na dziedzińcu Wyższego Seminarium Duchownego, skąd korowód przeszedł ulicami Nowowiejskiego, Kwiatka, Bielską oraz al. Jachowicza do kościoła pw. św. Stanisława Kostki, gdzie zakończył się pokłonem Trzech Króli i uroczystą mszą świętą. Pochód poprowadzili Trzej Królowie jadący konno, a uczestnicy Orszaku tradycyjnie otrzymali królewskie korony i śpiewniki z kolędami. Warto przypomnieć, że imprezą, która tradycyjnie towarzyszy Orszakowi, jest konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową, przygotowywaną wspólnie przez całe rodziny.

Wśród uczestników orszaku tradycyjnie nie zabrakło współorganizatorów, którzy wspierają inicjatywę Orszaku Trzech Króli: Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, Wicestarosty Iwony Sierockiej, Sekretarza Powiatu Michała Twardego oraz Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

Patronat honorowy nad Orszakiem Trzech Króli w Płocku objęli Biskup Płocki Piotr Libera, Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.