Orszak Trzech Króli – wszyscy są zaproszeni do świętowania!

Dnia 6 stycznia 2018 roku, w święto Objawienia Pańskiego, ulicami Płocka ponownie przejdzie Orszak Trzech Króli. Starosta Płocki Mariusz Bieniek objął to wydarzenie patronatem honorowym.

- Bardzo mi miło, że już po raz siódmy mogę wspólnie z Państwem wziąć udział w tym niezwykłym Orszaku. Jako chrześcijanin i gospodarz Ziemi Płockiej jestem dumny, że tego dnia także w Płocku jednoczymy się i z wiarą, miłością oraz nadzieją kłaniamy się Nowonarodzonemu Chrystusowi – podkreśla Starosta Mariusz Bieniek.

Tym razem Orszak Trzech Króli rozpocznie się 6 stycznia 2018 roku (w sobotę) o godzinie 11 modlitwą Anioł Pański na dziedzińcu Wyższego Seminarium Duchownego. Następnie korowód przejdzie ulicami Nowowiejskiego, Kwiatka, Bielską oraz al. Jachowicza do kościoła pw. św. Stanisława Kostki, gdzie zakończy się pokłonem Trzech Króli i uroczystą mszą świętą.

Orszak odbędzie się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” i oczywiście wszyscy zaproszeni są do wspólnego świętowania Objawienia Pańskiego. Pochód poprowadzą Trzej Królowie jadący konno. Uczestnicy Orszaku tradycyjnie otrzymają królewskie korony i śpiewniki z kolędami.

W skład Komitetu Organizacyjnego, powołanego 28 września 2017 roku, weszli liderzy świeccy, jak i osoby duchowne działające w stowarzyszeniach i ruchach katolickich oraz innych organizacjach pozarządowych w Płocku. Organizacją wiodącą w tym przedsięwzięciu jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.

Warto przypomnieć, że imprezą, która tradycyjnie towarzyszy Orszakowi, jest konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową, przygotowywaną wspólnie przez całe rodziny. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 stycznia.

Patronat honorowy nad Orszakiem Trzech Króli w Płocku objęli Biskup Płocki Piotr Libera, Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.