Nagrody Marszałka już przyznane

Już po raz 18. przyznano nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Tym razem goście z całego województwa zjechali do płockiego teatru, gdzie w poniedziałkowy wieczór odbyła się specjalna gala.

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku już dawno nie gościł tylu znamienitych gości, społeczników, osób i przedstawicieli instytucji, które w szczególny sposób przysłużyły się rozwojowi województwa oraz jego mieszkańcom. Podczas wydarzenia nie tylko poznaliśmy laureatów tegorocznych nagród, ale także wszyscy obecni mogli wysłuchać specjalnego koncertu, w którym wystąpiły polskie znakomitości muzyki poważnej m.in. Alicja Węgorzewska. Galę poprowadził Tomasz Kammel. W imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika nagrody wręczył Wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Laureatami tegorocznych nagród i wyróżnień zostali:

Medale "Pro Masovia" otrzymali:

• Tomasz Zaboklicki (przedsiębiorca, były prezes PESY)
  • Marek Chojnacki

Medal im. dr. Henryka Jordana (przyznawany za rozwój opieki zdrowotnej i krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży):

• Jan Laskowski (starosta sierpecki)
  • Marek Moczulski (prezes firmy Bakalland)

Innowacyjny Menedżer Kultury:

• Jacek Emil Szczepański (dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie)
  • Anna Grunwald (kierownik działu naukowo-oświatowego w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie)
  • Marcin Jasiński (dyrektor Domu Kultury na Bemowie w Warszawie)

Mazowieckie Barwy Wolontariatu:

• Sierpeckie Stowarzyszenie  Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka "Szansa na Życie"
  • Dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 2 w Warszawie
  • Zespół Opieki Hospicyjnej im. Św. Józefa przy Caritas Diecezji Radomskiej
  • Zdzisław Wasilewski (Legionowo)
  • Szkolne Koło Wolontariatu w Mławie
  • Patrycja Malinowska (Płock)

Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego w postaci 10 tys. złotych oraz pamiątkowy dyplom otrzymali:

• Grażyna Barszczewska (Warszawa)
  • Ewa Gęga-Osowska (Radom)
  • Maria Siwiec (Gałki Rusinowskie)
  • ks. Piotr Maria Grzegorz Dróżdż (Cegłów)
  • Lucyna Wasielewska (Warszawa)
  • Bank Żywności w Ciechanowie
  • Towarzystwo Przyjaciół Płocka - sekcja żeglugi
  • Zespół "Wawrzynioki" (Glinianki)
  • Zespół "Carniacy" (Czarnia)
  • Zespół śpiewaczy "Sadowianki" (Sadowna)

Na gali Powiat Płocki reprezentowała Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Spraw Społecznych Małgorzata Struzik.