V Konferencja Partnerstwa Lokalnego powiatu płockiego na rzecz ożywienia społeczno - gospodarczego powiatu i aktywizacji rynku pracy

6 listopada 2017 roku, Hotel TiM w Cekanowie już po raz piąty gościł przedstawicieli samorządu lokalnego, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, aktywnych mieszkańców powiatu płockiego oraz uczniów szkół na Konferencji Partnerstwa Lokalnego powiatu płockiego na rzecz ożywienia społeczno – gospodarczego i aktywizacji rynku pracy.

W kolejnej z cyklu sześciu konferencji uczestniczyli m.in.: Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Wicedyrektor ds. Usług Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Aleksander Kornatowski, Kierownik Wydziału Regionalnej Polityki Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Jolanta Wanielista, Radni Powiatu Płockiego, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku Małgorzata Bombalicka, przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów gmin oraz młodzież. Spotkanie prowadziła tradycyjnie koordynator spotkania Jadwiga Olszowska – Urban.

Celem Lokalnego Ożywienia Gospodarczego jest stworzenie i zastosowanie strategii systematycznego wzrostu gospodarczego w lokalnych społecznościach, a w konsekwencji powstawania nowych miejsc pracy i przeciwdziałania bezrobociu w lokalnych społecznościach dotkniętych skutkami restrukturyzacji przemysłu.