Wszystkich Świętych – dzień zadumy, pamięci, ale i bliskości

Przed nami jedno z najbardziej refleksyjnych Świąt w Polsce. 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, dzień później – Zaduszki.

Jak co roku wyruszymy na cmentarze, by zapalić znicze na grobach naszych bliskich, którzy już odeszli, pomodlimy się za nich, z pewnością wspomnimy, jacy byli.

Ale Wszystkich Świętych i Zaduszki to także czas, który w szczególny sposób powinniśmy poświęcić tym, którzy żyją. Zapomnieć o obopólnych żalach, uścisnąć się serdecznie, porozmawiać od serca, po prostu być razem. Przypomnieć sobie słowa Ks. Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”, i wcielać je w życie najpiękniej jak się da…

Na ten wyjątkowy czas Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski oraz cały Samorząd Powiatu Płockiego życzą wszystkim Mieszkańcom naszego Powiatu właśnie takiej zadumy, miłości najbliższych i spokoju płynącego z głębi serca. A także bezpiecznych podróży i powrotów do domów.