I Mazowieckie Forum Energii Odnawialnych

27 października Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku wspólnie z S4E S.A. i Mazowiecką Agencją Energetyczną zorganizowała konferencję pod hasłem „Zarządzanie efektywnością energetyczną kluczem do oszczędności” w ramach pierwszego Mazowieckiego Forum Energii Odnawialnych. Partnerzy przedsięwzięcia współpracują w ramach Mazowieckiego Klastra Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii, sama zaś konferencja objęta została Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Podczas piątkowego spotkania przedstawiciele samorządów mogli spotkać się z praktykami z obszaru efektywności energetycznej oraz przedstawicielami firm specjalizujących się w optymalizacji energetycznej, energii odnawialnej, a także finansowo-prawnych aspektach problemów energetycznych. Prezentowane zagadnienia dotyczyły możliwości pozyskania dofinansowania dla OZE w latach 2017-2018, produktów klastrowych dla samorządów, zasad pozyskiwania finansowania oraz zasad efektywnego jego wykorzystania, w tym modele formalno-prawnych realizacji projektów energetycznych w samorządach, a także zarządzania efektywnością energetyczną.

W konferencji uczestniczył Starosta Płocki Mariusz Bieniek i Wicestarosta Iwona Sierocka oraz przedstawiciele samorządów gminnych powiatu płockiego.