• Serdecznie zapraszamy do korzystania z kompleksów sportowych mieszczących się przy: Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie oraz Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogodzie.

 • 7 szkół z terenu Powiatu Płockiego otrzyma od samorządu Mazowsza sprzęt komputerowy do prowadzenia zajęć online. Dziś umowy w tej sprawie z samorządem Mazowsza reprezentowanym przez marszałka Adama Struzika i wicemarszałka Wiesława Raboszuka podpisali beneficjenci z powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Sprzęt do szkół trafi na przełomie września i października.

 • Ochotnicza Straż Pożarna z Rębowa postanowiła wspomóc mieszkańców gminy Wyszogród w tym trudnym czasie epidemii COVID – 19 i zadbać o ich bezpieczeństwo.

 • W dniu 28.06.2020 r. w Bodzanowie z okazji Dnia Dziecka odbyły się zawody wędkarskie dla najmłodszych. Organizatorem zawodów było koło PZW nr.103 w Bodzanowie. Udział wzięło 31 dzieci w tym 8 dziewczynek i 23 chłopców w wieku od 4 do 16 lat.

 • Stabilizuje się poziom wody w Wiśle w związku z tym Starosta Płocki Mariusz Bieniek na terenie Powiatu Płockiego odwołał pogotowie przeciwpowodziowe. Objęte nim było 7 gmin  tj. Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Słupno, Bodzanów, Nowy Duninów i Słubice. Sytuacja na Wiśle monitorowana jest na bieżąco przez współdziałanie powiatowych służb, inspekcji i straży oraz urzędów gmin z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego.

  Na szczęście, poziom wody systematycznie opada. Obecnie w  Wyszogrodzie wodowskaz pokazuje 474 cm (26 cm poniżej stanu ostrzegawczego), w Kępie Polskiej natomiast 436 cm, czyli 14 cm poniżej stanu ostrzegawczego.

 • W związku ze spadkiem poziomu rzeki Wisły na terenie powiatu płockiego oraz korzystnymi prognozami hydrologicznymi Starosta Płocki Mariusz Bieniek odwołuje alarm przeciwpowodziowy dla 7 gmin powiatu płockiego tj. Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Słupno, Bodzanów, Nowy Duninów i Słubice. Odwołanie alarmu obowiązuje od dnia 30 czerwca 2020 r. od godziny 11.30. Nadal obowiązuje na terenach tych gmin pogotowie przeciwpowodziowe. Sytuacja na Wiśle monitorowana jest na bieżąco przez współdziałanie powiatowych służb, inspekcji i straży oraz urzędów gmin z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 • W związku ze wzrostem rzeki Wisły i ogłoszeniem alarmu przeciwpowodziowego w powiecie płockim Starosta Płocki Mariusz Bieniek zwołał w dniu dzisiejszym posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli powiatowych służb, inspekcji i straży oraz gmin powiatu płockiego. Spotkanie odbyło się w Kępie Polskiej gm. Bodzanów.

 • Starosta Płocki Mariusz Bieniek w związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego na rzece Wiśle (Wyszogród 512 cm stan przekroczony o 12 cm i Kępie Polskiej 455 cm – stan przekroczony o 5 cm- tendencja wzrostowa) oraz niekorzystnymi prognozami hydro-meteorologicznymi ogłosił w dniu dzisiejszym pogotowie przeciwpowodziowe dla miast i gmin: Wyszogród, Gąbin oraz gmin Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Nowy Duninów.
  Sytuacja jest monitorowana przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, służby oraz gminy objęte pogotowiem przeciwpowodziowym, jednakże z uwagi na powstałe zagrożenie i nieprzewidywalność rzeki Wisły zaleca się mieszkańcom powiatu płockiego, żeby nie zbliżali się do wody.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.