Dnia 30 października br. Rada Powiatu Płockiego uchwaliła „Program współpracy Powiatu Płockiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2020 rok”.

Dokument ten wskazuje kierunki działania z zakresu pożytku publicznego, a jego głównym celem jest zaspokojenie potrzeb i podnoszenie poziomu życia mieszkańców regionu oraz wspomaganie zróżnicowanego rozwoju, poprzez wzmocnienie sektora pozarządowego w kształtowaniu demokracji ładu społecznego i budowania partnerstwa pomiędzy Powiatem a Organizacji, efektywne wykorzystanie potencjału społecznego aktywności Organizacji w zaspokajaniu potrzeb zbiorowych mieszkańców Powiatu, a także umacnianiu lokalnych działań na rzecz społeczności.

Wśród działań planowanych do wsparcia w 2020 r. przewidziano m.in. działania z zakresu pomocy społecznej; pomocy prawnej; pomocy i ochrony zdrowia; edukacji, oświaty i wychowania; kultury i ochrony dóbr dziedzictwa narodowego; działalności na rzecz osób niepełnosprawnych; ochrony środowiska, działań z zakresu sportu i turystyki; czy też wsparcia procesów związanych z dystrybucją żywności dla osób potrzebujących.

Załączniki:

1. Uchwała nr 97/XI/2019 Rady Powiatu w Płocku z dnia 30 października 2019 r. w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Powiatu Płockiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2020 rok.”.
Załączniki:
Pobierz plik (Uchwala.pdf)Uchwala.pdf765 kB