• Do 30 września jest czas na zgłaszanie drużyn do XX edycji Turnieju organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej. Udział w Turnieju mogą zgłaszać szkoły podstawowe, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe oraz inne organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną.  Wielki Finał rozegrany zostanie na stadionie PGE Narodowy. 

   Wydarzenie to przyciąga co roku setki tysięcy młodych ludzi, których fascynuje piłka nożna. Na murawie stają nie tylko chłopcy, ale także dziewczęta. Uczestnicy uczą się przede wszystkim zasad fair play oraz determinacji i pracowitości. Turniej to także szansa na odkrywanie piłkarskich talentów, które po zakończeniu rozgrywek zapraszane są na zgrupowanie czyli Letnią Akademię Orłów, organizowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej.

   - Przed nami XX, wyjątkowa edycja  Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Mocno wierzę, że będzie to wartościowy czas dla wszystkich uczestników. Czas nauki, wzajemnej motywacji, niezapomnianych emocji, ale również spełnienia marzeń. I nie mam tu na myśli tylko nagrody głównej: gry na PGE Narodowym, czy spotkania dzieci z ich piłkarskimi idolami, ale każde, nawet najmniejsze marzenie –o pierwszym medalu, czy po prostu udziale w Turnieju – podkreśla Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bieniek. – Dla nas, organizatorów, będzie to z kolei kolejny rok realizacji postawionego sobie głównego celu- promocji piłki nożnej w Polsce, również wśród dziewcząt- dodaje.    

   Dla wielu młodych piłkarzy i piłkarek jest to początek drogi do występów w kadrach młodzieżowych. Do tej pory ponad 50 uczestników Turnieju zostało reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych.

   Na przestrzeni 20-letniej historii wydarzenia, udział w nim wzięli m.in. Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Paulina Dudek i Bartosz Bereszyński.  

   Wszystko rozpocznie się na podwórkach i boiskach szkolnych. Rejestracja drużyn odbywać się za pośrednictwem strony www.zpodworkanastadion.pl  i potrwa do 30 września. W rozgrywkach mogą wziąć udział zespoły dziewcząt i chłopców do lat 8, 10 oraz 12. Wielki finał rozegrany zostanie na stadionie PGE Narodowy.

   Aby zgłosić drużynę należy przejść do formularza rejestracyjnego klikając w przycisk „Zgłoś drużynę” na stronie www.zpodworkanastadion.pl  a następnie za pośrednictwem portalu „Łączy nas piłka” wypełnić formularz zgłoszeniowy. W razie pytań pomocy udziela Dział Wsparcia PZPN  nr tel. 732 122 222 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   Po zakończeniu zapisów, od października  do marca rozegrane zostaną etapy gminne i powiatowe. Następnie najlepsze drużyny spotkają się w finałach wojewódzkich, których zwycięzcy w kat U-10 i U-12 zmierzą się w finale ogólnopolskim w Warszawie.  Nagrodą główną dla najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 będzie wyjazd na mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie z piłkarzami i trenerem. 

   

   

 • Powiat Płocki ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie na zakup sprzętu ratowniczego i umundurowania dla jednostek samorządu terytorialnego z przeznaczeniem dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu płockiego, w ramach III Edycji Programu pn. „Zakup sprzętu i umundurowania – 2019r.”

 • Informujemy, iż Zarząd Powiatu w Płocku w dniu 25 lutego podjął uchwałę o wyrażeniu zgody na realizację III EDYCJI PROGRAMU pn.  „Zakup sprzętu ratowniczego i umundurowania - 2019” dofinansowanego ze środków Powiatu Płockiego, dotyczącą wsparcia jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu płockiego. 

  Pomoc finansowa w formie dotacji celowej zostanie przyznana w oparciu i na zasadach określonych w Regulaminie Programu pn. „Zakup sprzętu ratowniczego i umundurowania – 2019”. Przekazanie i rozliczenie dotacji nastąpi na podstawie Umowy o przyznanie pomocy finansowej zawartej z daną Gminą.

  Zapewnienie bezpieczeństwa wpisującego się w oczekiwania społeczne wymaga zaangażowania wielu podmiotów ustawowo i statutowo powołanych do niesienia pomocy
  w celu ratowania życia, zdrowia i mienia. Do podmiotów, o których mowa należą Ochotnicze Straże Pożarne, których rola w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym, w tym zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnych społeczności jest niezmiernie istotna.

  Ochotnicze Straże Pożarne skupiają profesjonalnych, oddanych społeczników, gotowych nieść pomoc, często narażając własne życie. W szeregach drużyn OSP są druhowie odpowiednio przeszkoleni z zakresu ratownictwa drogowego oraz medycznego, którzy najczęściej, jako pierwsi, przyjeżdżają na miejsce zdarzenia, niosąc ofiarną pomoc poszkodowanym. Skuteczność ich działania uzależniona jest w dużym stopniu od sprzętu, jakim dysponują. Doposażenie jednostek ochotniczych straży pożarnych w sprzęt jest procesem ciągłym, wymagającym dużych nakładów finansowych.

  Wychodząc naprzeciw powyższym oczekiwaniom oraz w związku z ogromnym zainteresowaniem jakim cieszył się program pilotażowy, powzięto decyzję na realizację powyższego przedsięwzięcia w roku 2019.

  Główne założenia Programu to:

  - unowocześnienie wyposażenia ratowniczego dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Płockiego do zapobiegania, ograniczania i likwidacji nadzwyczajnych zagrożeń środowiska i poważnych awarii.

  - zwiększenie skuteczności bojowej oraz poszerzenie możliwości działania jednostek OSP z terenu Powiatu Płockiego.

  - minimalizacja skutków zdarzeń losowych dzięki szybszej i profesjonalnej interwencji.

  - poprawa bezpieczeństwa mieszkańców  Powiatu Płockiego.

  - dostosowanie  do standardów obowiązujących w Unii Europejskiej.

  Ponadto realizacja Programu w dalszej perspektywie wpłynie na wzrost efektywności walki z powodziami, pożarami i innymi klęskami żywiołowymi, wzrost szybkości i skuteczności ratownictwa przeciwpożarowego, technicznego i ekologicznego oraz wzrost poziomu koordynacji działań w zakresie bezpieczeństwa powodziowego i ekologicznego w Powiecie Płockim.

  Ochotnicze Straże Pożarne to ogromny lokalny kapitał, powstający głównie dzięki aktywności obywatelskiej mieszkańców wsi i małych miasteczek. Dofinansowanie działalności powyższych jednostek, wpłynie niewątpliwie na wzrost poziomu bezpieczeństwa lokalnego, ale również przysłu integracji kulturowej, społecznej i gospodarczej powiatu płockiego.

  Nabór wniosków odbędzie się w terminie od dnia 30 kwietnia 2019r. do 31 maja 2019r. Dofinansowanie dotyczy zakupu sprzętu ratowniczego i umundurowania oraz uczestnictwa członków OSP w szkoleniach specjalistycznych realizowane wyłącznie przez jednostki OSP z terenu powiatu płockiego. Jednorazowa kwota dotacji wynosi do kwoty 5 tyś. złotych kosztów kwalifikowalnych dla jednej jednostki OSP.
  Więcej szczegółów w Regulaminie Programu

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.