Komunikat Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Mieszkańcy
Powiatu Płockiego

KOMUNIKAT

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Płocku informuję, że Związek Banków Polskich prowadzi
społeczną   Kampanię Informacyjną Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.

Poniżej znajdują się opisy dwóch projektów :

1. 1.      Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Celem jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. System nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych.

Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów: wyłudzania kredytów, wynajem nieruchomości, przestępstwa podatkowe przeciwko budżetowi.

1. 2.      System Zastrzegania Kart (+48) 828 828 828

System uruchomiony 1 stycznia 2014 roku przez Związek Banków Polskich. To narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych.

Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828 828 by zastrzec swoją kartę.

Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak
i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Ułatwia kontakt z wydawca karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę.
Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat jego operatora.

Więcej informacji dostępnych na specjalnych serwisach internetowych pod linkiem:

www.DokumentyZastrzezone.pl

www.Zastrzegam.pl