Tylko do połowy maja gimnazjaliści mogą ubiegać się o stypendium w programie "Mistrzowie Chemii"

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” przedłużyła nabór do programu stypendialnego „Mistrzowie CHEMII”. Elektroniczna rekrutacja potrwa do 14 maja. Uczniowie, którzy interesują się naukami przyrodniczymi i chcieliby podjąć naukę w Technikum Chemicznym w Płocku, mają szansę otrzymać środki finansowe na cały okres edukacji w szkole średniej. Wystarczy wejść na stronę Fundacji http://www.orlendarserca.pl/PL/NaszaDzialalnosc/ProgramStypendialny/MistrzowieChemii/Strony/default.aspx, wypełnić załączony formularz i przesłać do biura Fundacji do 16 maja wydrukowane i podpisane zgłoszenie (decyduje data stempla pocztowego). Rozstrzygnięcie programu planowane jest na lipiec.

Program realizowany jest od wielu lat w toruńskim Liceum Akademickim przy Zespole Szkół UMK, w tym roku po raz pierwszy Fundacja zdecydowała o rozpoczęciu rekrutacji  w Płocku, we współpracy z Technikum działającym w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza. Stypendystami programu „Mistrzowie CHEMII” mają szansę zostać uczniowie, którzy osiągają dobre wyniki w nauce, biorą udział w konkursach i angażują się w działalność społeczną. W ramach stypendium Fundacja pokrywa m. in. koszt zakupu podręczników, udziału w programie zajęć dodatkowych czy pobyt w internacie wraz z wyżywieniem. Dodatkowo stypendyści otrzymują od Fundacji comiesięczne kieszonkowe na pokrycie osobistych wydatków.   Wypełnione formularze wraz z dokumentami należy przesłać do 16 maja na adres Fundacji (decyduje data stempla pocztowego).